TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al die films over de Vietnamoorlog benaderen de oorlog op hun eigen manier.
Er zijn films die draaien om de kameraadschap onder de soldaten en films die het van de spanning en actie moeten hebben. Ook heb je films die de wanhoop en zinloosheid van de oorlog laten zien.
Apocalypse Now, misschien wel de beste film over de Vietnamoorlog ooit gemaakt, valt zonder twijfel in die laatste categorie.
De film volgt kapitein Benjamin Willard (Martin Sheen), die opdracht krijgt op zoek de gaan naar de doorgedraaide kolonel Kurtz (Marlon Brando). Kurtz heeft zich teruggetrokken in de Vietnamese jungle en is daar een eigen samenleving gestart.
Willards zoektocht loopt uit op een surrealistische en huiveringwekkende trip, niet alleen voor hem, maar ook voor de kijker.
De opnames van Apocalypse Now waren al net zo hels als de omstandigheden die je in de fim ziet. Zo kreeg hoofdrolspeler Martin Sheen tijdens het filmen een hartaanval.
Door alle vertraging tijdens de opnames ging regisseur Francis Ford Coppola over het budget heen dat hij van de studio kreeg. Hij stak zeven miljoen dollar eigen geld in het project om de film af te maken.
Al met al schoot Coppola – die tijdens ook nog eens ruim 40 kilo afviel – meer dan 200 uur film. Het kostte hem drie jaar om dat alles te monteren.
De TV van gisteren: Nederlandse kijker laat alles zonder voetbal links liggen
08:09Eddy Zoëy deelt details opzet nieuw RTL-zomerprogramma Nederland met vakantie
08:02Estavana Polman te saai voor eigen reallifesoap: ‘We liggen een beetje op de bank samen’
07:58RTL geeft uitsluitsel over terugkeer vrijdageditie GTST
06:47Vanavond op TV: Beck, Herdenking Srebrenica, Deuce Bigalow: Male Gigolo