TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is 1989, net voor de val van de Berlijnse Muur. Lorraine Broughton (Charlize Theron), Brits geheim agent van MI6, krijgt de missie om een belangrijke microfilm op te sporen, waar namen en belangrijke details van talloze spionnen op staan.
Dat is haar in Atomic Blonde wel toevertrouwd. Als een ware actieheld raast ze in deze spectaculaire stripverfilming van de graphic novel The Coldest City door de Oost-Duitse stad. Ze neemt het onder meer op tegen de KGB en vecht als het ware eigenhandig de Koude Oorlog uit.
Niets mis met een robbertje knokken, zeker niet als het Charlize Theron is, inclusief een blond helmachtig kapsel. De stoere spion steekt bijzonder fraai af tegen het grauwe decor van het IJzeren Gordijn. Ze blaast iedereen omver, martelt, moordt en sekst zich een weg langs haar tegenstanders, ondersteund door een bouncende soundtrack vol popklassiekers uit de jaren 80.
We zien steeds meer films rond onverschrokken actieheldinnen (The Hunger Games, Wonder Woman) en Charlize Theron past perfect in die trend.
Als tegenspeelster van Tom Hardy in Mad Max: Fury Road, stal Theron de show als eenarmige rebellenleider, in The Fate of the Furious, was ze de snode Cipher die alle testosteronmacho's tegen elkaar uitspeelde, en nu is ze gewoon cool. Met een hoofdletter C.
Partnerbijdrage
Video: Thomas van Groningen over het succes van Nieuws van de Dag
08:43Dit is de winnaar van The Masked Singer 2025/2026
07:57De TV van gisteren: The Masked Singer domineert kijkcijfers, concurrentie bij lange na niet in zicht
06:47Vanavond op TV: Code of silence, Star trek: Strange new worlds, The Secret Life of Walter Mitty
17:31Els uit B&B Vol Liefde kritisch over 'intenties' Winter Vol Liefde-kandidaten