TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wie na 1949 in de DDR geboren werd, kon tientallen jaren niet spontaan naar het Westen vertrekken. De poort naar de uitgang bleef potdicht.
Ook de twee Oost-Duitse gezinnen uit deze spannende film zaten opgesloten achter het IJzeren Gordijn. Om hun situatie te ontvluchten bedachten ze eind jaren 70 een spectaculaire list: met een eigengemaakte heteluchtballon de grens naar West-Duitsland overvliegen. Maar nadat eerste mislukte poging, zat de Stasi de gezinnen vrijwel direct op de hielen.
Deze in Duitsland succesvolle, mooi aangeklede film is behoorlijk meeslepend. Bij vlagen zelfs erg spannend. Zeker als je bedenkt dat de complexe Koude Oorlog-geschiedenis zo relatief jong is.
De filmmuziek in Ballon is aan de andere kant helaas regelmatig irritant dwingend aanwezig. Nergens voor nodig.
Ballon toont hoe twee luchtballonnen werden gemaakt, maar in het echt waren het er drie. Alleen was de eerste een totale mislukking. De gezinnen hadden namelijk een stof gebruikt die voornamelijk uit katoen bestond. Dat laat veel te veel lucht door.
Ballon is op zaterdag 8 februari 2025 om 22:05 uur te zien op VRT Canvas.
Komende week in GTST: Verstoorde verwachtingen en de rampzalige relkerst
20:23Leuk nieuws: De trailer van Emily in Paris seizoen 5 is er
16:47Heeft Erica Terpstra haar reis naar Mexico voor Erica op Reis al gemaakt?
15:19Floortje Dessing heeft bijzondere ontmoeting met oude bekende uit haar reisprogramma
14:54Massa is Kassa: Wendy stapt boos de auto uit