TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog vraagt het verzet bankier Walraven ‘Wally’ van Hall (Barry Atsma) om hen met zijn financiële contacten en vakkennis bij te staan. Hij twijfelt geen moment.
Samen met zijn broer Gijs (Jacob Derwig) bedenkt Walraven een ingewikkelde constructie van leningen. Zo sluizen ze miljoenen guldens weg bij de Nederlandsche Bank. Dat geld gebruiken ze om het verzet te ondersteunen. Maar de nazi’s en hun met de Duitsers heulende baas krijgen de ondergrondse beweging al snel in de smiezen.
Regisseur Joram Lürsen (Alles is Liefde) baseerde het oorlogsdrama Bankier van het Verzet op feiten. De broers Walraven hebben echt bestaan.
Barry Atsma bereidde zich goed voor om Walraven van Hall te spelen. Daarvoor had hij meerdere gesprekken met Walravens zoon Aad, die inmiddels al in de tachtig was.
Regisseur Joram Lürsen gaf toe dat hij in Bankier van het Verzet af en toe afwijkt van de geschiedenis. Niet alles wat je in de film ziet is dus echt zo gebeurd. Wel gebruikte hij input van de familie Van Hall tijdens het schrijven van het script. De Van Halls hadden het recht om hun veto uit te spreken als het script te veel afweek van de werkelijkheid.
Bankier van het Verzet is op maandag 5 mei 2025 om 22:10 uur te zien op NPO 2.
Kijk terug: koning leest de troonrede voor
12:52Kijkers geraakt door Sjoerd Pleijsier bij Tijd voor MAX: 'Zo mooi gesproken'
11:45Familie Wildeman wilde graag door met Een Huis Vol
11:32Johan Derksen vindt dat Tim Hofman alleen op effectbejag uit is: 'Sensatiezucht'
10:51Dit programma vervangt Let's Play Ball op SBS6