TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een biseksuele seriemoordenaar, een ijspriem en niet te vergeten het onvergetelijke ‘kruisverhoor’: Basic Instinct is een klassieker geworden in het genre van de erotische thriller. De film maakte van hoofdrolspeelster Sharon Stone en regisseur Paul Verhoeven wereldsterren.
We volgen in Basic Instinct rechercheur Nick Curran (Michael Douglas) die de moord op een uitgerangeerde popzanger onderzoekt. Tijdens zijn onderzoek stuit Curran op thrillerschrijfster Catherine Tramell (Sharon Stone).
De moord lijkt verdacht veel op een scène uit een van haar boeken. Als Curran een verhouding met haar begint, is dat het begin van een gevaarlijk spel.
Al direct na het succes van Basic Instinct was er speculatie over een vervolg. Toen bijna iedereen deze plannen eigenlijk alweer vergeten was, kwam in 2006 – veertien jaar na het origineel – Basic Instinct 2 in de bioscoop.
Dit keer zonder Michael Douglas, maar wel weer met een hoofdrol voor Sharon Stone als de biseksuele schrijfster Catherine Tramell, die wel houdt van spannende spelletjes, en behoorlijk overweg kan met de ijspriem.
Het tweede deel wist de status van de klassieker bij lange na niet te evenaren. Met een budget van slechts zeven miljoen dollar bracht dit vervolg in totaal een schamele vijf miljoen dollar op.
Robert van Hemert moest naar psycholoog door deelname Verraders: 'Helemaal van de buitenwereld losgeraakt'
09:27SBS lanceert nieuwe talentenjacht Sing with me: 'Duet met zangicoon'
09:12Gordon verrast Gijp met lachwekkende prijs: 'Meest aanstekelijke lach'
19:41Leo Alkemade bevestigt nieuw seizoen van LOL: Last One Laughing
17:36Serie Woeste Grond krijgt een speelfilm