TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een biseksuele seriemoordenaar, een ijspriem en niet te vergeten het onvergetelijke ‘kruisverhoor’: Basic Instinct is een klassieker geworden in het genre van de erotische thriller. De film maakte van hoofdrolspeelster Sharon Stone en regisseur Paul Verhoeven wereldsterren.
We volgen in Basic Instinct rechercheur Nick Curran (Michael Douglas) die de moord op een uitgerangeerde popzanger onderzoekt. Tijdens zijn onderzoek stuit Curran op thrillerschrijfster Catherine Tramell (Sharon Stone).
De moord lijkt verdacht veel op een scène uit een van haar boeken. Als Curran een verhouding met haar begint, is dat het begin van een gevaarlijk spel.
Al direct na het succes van Basic Instinct was er speculatie over een vervolg. Toen bijna iedereen deze plannen eigenlijk alweer vergeten was, kwam in 2006 – veertien jaar na het origineel – Basic Instinct 2 in de bioscoop.
Dit keer zonder Michael Douglas, maar wel weer met een hoofdrol voor Sharon Stone als de biseksuele schrijfster Catherine Tramell, die wel houdt van spannende spelletjes, en behoorlijk overweg kan met de ijspriem.
Het tweede deel wist de status van de klassieker bij lange na niet te evenaren. Met een budget van slechts zeven miljoen dollar bracht dit vervolg in totaal een schamele vijf miljoen dollar op.
Partnerbijdrage
Een heel goed begin van je weekend, want het allernieuwste seizoen van Sleepers staat vanaf vandaag in zijn geheel op Videoland!
Zo gaat het nu met VTWonen-koppel Denise en René: 'Rust in huis is teruggekeerd'
08:33De TV van gisteren: kijkers zien emotionele halve finale Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: 2 voor 12, The masked singer, Bohemian Rhapsody
06:00Advent dag 12 | De drie leukste feestdagenspecials van 2025
19:26Jamai Loman en Buddy Vedder presenteren nieuwe RTL-show The House of Hide and Seek