TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sergeant West (Samuel L. Jackson) trekt met zes mannen de jungle van Panama in voor een oefening. Er komen er maar twee militairen levend terug, ook West overleeft zijn eigen oefening niet.
West was niet bepaald geliefd op de basis waar hij werkte. Zelfs zijn eigen manschappen moesten niks van de lompe en wrede drill sergeant hebben.
Al vrij snel in het onderzoek naar het voorval begint het erop te lijken dat Wests dood geen ongelukje was. En dat de twee soldaten die de oefening hebben overleefd er meer van weten.
Probleempje: Dunbar (Brian Van Holt) en Kendall (Giovanni Ribisi) weigeren te praten.
Tot het leger in Basic ex-militair Tom Hardy (John Travolta) bij het onderzoek betrekt. Hij heeft vroeger ook onder West gediend, dus hij weet hoe wreed de man kan zijn.
Dat Kendall en Dunbar met hem willen praten, betekent alleen niet dat Hardy de waarheid makkelijk boven water krijgt.
Recensenten waren niet te spreken over Basic. Ze vonden de film warrig.
Dat komt voor een groot deel door de vele plotwendingen. Daardoor lijkt het er volgens critici zelfs op dat de filmmakers op een gegeven moment zelf ook de weg kwijt waren.
Al die kritiek deed de film geen goed. Basic flopte genadeloos. De film bracht 26 miljoen dollar op.
Net genoeg om John Travolta's gage van te betalen. Wel jammer dat de hele film zo'n 50 miljoen had gekost.
Partnerbijdrage
Resort van Dick uit komend seizoen B&B Vol Liefde getroffen door brand
10:21B&B Vol Liefde-deelnemer Ben overleden
09:47Video: Overleeft iemand het nieuwe seizoen van Gooische Vrouwen niet?
09:37'Beau van Erven Dorens presenteert nieuw programma The Box'
09:05Video: Noa Vahle krijgt Job Knoester stil in De Oranjezomer: ‘Kap met het vergelijken’