TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zakkenroller Michael (Richard Madden) leidt een luxe en overzichtelijk leven in Parijs. Hij steelt van alle toeristen en kan doen wat hij wil. Als hij een gestolen tas dumpt, gaat het helemaal mis.
Hij weet namelijk niet dat er een bom in die tas zit. Wanneer die ontploft, denken de autoriteiten dat Michael achter de aanslag zit. Alleen de onaangepaste CIA-agent Sean Briar (Idris Elba) heeft in Bastille Day door dat Michael van niets wist. Met de autoriteiten op hun hielen gaan ze achter de waarheid aan en proberen ze de bommenleggers te ontmaskeren.
Wat volgt is een heerlijk kat-en-muisspel, met de Franse hoofdstad in een fraaie bijrol. Met name de achtervolging over de Parijse daken is spectaculair gefilmd.
Richard Madden brak door als Robb Stark in de serie Game of thrones. Bastille Day was de eerste grote filmrol voor de Schotse acteur. In 2018 kwam zijn definitieve doorbraak in de zesdelige Netflix-serie Bodyguard.
Een jaar later was hij te zien in Rocketman, een film over popicoon Elton John. Madden speelt John Reid, de voormalig manager van de Britse zanger.
Bastille Day is op woensdag 9 april 2025 om 23:05 uur te zien op RTL 7.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer
08:55Terugkijken: De hoogtepunten van de muzikale openingsceremonie van het WK voetbal
07:31De TV van gisteren: WK voetbal domineert de kijkcijfers