TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zakkenroller Michael (Richard Madden) leidt een luxe en overzichtelijk leven in Parijs. Hij steelt van alle toeristen en kan doen wat hij wil. Als hij een gestolen tas dumpt, gaat het helemaal mis.
Hij weet namelijk niet dat er een bom in die tas zit. Wanneer die ontploft, denken de autoriteiten dat Michael achter de aanslag zit. Alleen de onaangepaste CIA-agent Sean Briar (Idris Elba) heeft in Bastille Day door dat Michael van niets wist. Met de autoriteiten op hun hielen gaan ze achter de waarheid aan en proberen ze de bommenleggers te ontmaskeren.
Wat volgt is een heerlijk kat-en-muisspel, met de Franse hoofdstad in een fraaie bijrol. Met name de achtervolging over de Parijse daken is spectaculair gefilmd.
Richard Madden brak door als Robb Stark in de serie Game of thrones. Bastille Day was de eerste grote filmrol voor de Schotse acteur. In 2018 kwam zijn definitieve doorbraak in de zesdelige Netflix-serie Bodyguard.
Een jaar later was hij te zien in Rocketman, een film over popicoon Elton John. Madden speelt John Reid, de voormalig manager van de Britse zanger.
Bastille Day is op woensdag 9 april 2025 om 23:05 uur te zien op RTL 7.
Johan Derksen: 'Yvonne Coldeweijer is uitgespeeld bij Talpa'
10:31Deze BN’ers komen voorbij in het nieuwe seizoen van De Geknipte Gast
10:20Video: oud Big Brother-winnaar duikt op in De Bondgenoten
10:02Project Rembrandt keert terug op de buis
10:00Marlijn Weerdenburg speelt Bobbie Cratchit in Scrooge LIVE 2025: 'Heerlijk dramatische rol'