TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ed Bloom is een groot verhalenverteller. Met indrukwekkende en fantastische verhalen, waarin hij zichzelf de grootste avonturen laat beleven, pakt hij mensen helemaal in.
Niet iedereen is gecharmeerd van Eds grote verhalen. Door alle grootspraak zijn hij en zijn zoon Will uit elkaar gegroeid. Nu Ed (Albert Finney) op sterven ligt, zoekt Will (Billy Crudup) zijn vader nog een laatste keer op. Hij hoopt zo in Big Fish eindelijk de man áchter de verhalen te leren kennen.
Maar zelf nu hij zijn einde voelt naderen kan Ed het niet laten. Als Will naar zijn verleden vraagt, steekt zijn vader ouderwets van wal. Hij vertelt over hoe de jonge Ed (Ewan McGregor) Wills moeder leerde kennen en over welke fantastische avonturen hij beleefde terwijl zij in haar eentje voor Will zorgde.
Eerst ergert zijn zoon zich daaraan. Weer houdt Ed hem op afstand met zijn grootspraak. Tot Will beseft dat Ed zijn verhalen ís. Dat zijn echte vader tussen de regels van zijn fantastische vertellingen door naar buiten komt.
Regisseur Tim Burton kwam op een bijzondere manier aan de hoofdrolspelers voor Big Fish. Albert Finney was al gecast als de oude Ed Bloom, maar wie moest de jongere Ed gaan spelen?
Toen de producenten oude foto's van Finney zagen, was het meteen duidelijk. Dat moest de acteur worden die sprekend op een jonge Albert Finney leek: Ewan McGregor.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: NPO Doc: De wilde Noordzee, The Tudors, RED
12:13Weerbericht voorspelt ijzige week vol gladheid: 'Uitkijken voor sneeuw en bevriezing'
12:05De TV van gisteren: Eerste 'Super Saturday' van 2026 eindigt onbeslist
11:32Art Rooijakkers na vertrek over Nieuws van de dag: 'Het was gewoon mijn plek niet'
10:58Kijkers kritisch op SBS-talentenjacht The winner takes it all: 'Afgekeken van The floor'