TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Geduld is een schone zaak, dat zullen fans van Blade Runner zichzelf hebben voorgehouden. Het duurde maar liefst 35 jaar voordat het vervolg op de sciencefictionklassieker het levenslicht zag.
Regisseur Denis Villeneuve (Prisoners, Arrival) toont zich een liefhebber van het origineel. Zijn hoofdpersoon is politieagent K (Ryan Gosling). K houdt zich bezig met het opsporen en opruimen van verouderde replicants, bijna niet van mensen te onderscheiden robots.
Bij toeval stuit hij op een geheim dat zijn wereld op zijn grondvesten laat trillen. Om antwoorden te krijgen op zijn vragen, gaat K op zoek naar Rick Deckard (Harrison Ford), de hoofdpersoon uit de eerste film.
Blade Runner 2049 is een prachtig vormgegeven sciencefictionfilm geworden die – net als het origineel – de kijker nog tot lang na de aftiteling bezig zal houden. Kortom: het wachten meer dan waard.
Denis Villeneuve wilde dolgraag dat David Bowie de rol van Niander Wallace zou spelen. Volgens hem was de zanger ideaal als directeur van het bedrijf dat de replicants maakt.
Bowie overleed voor de opnames van Blade Runner 2049 begonnen. In zijn zoektocht naar een vervanger vroeg de regisseur advies aan zijn goede vriend en collega Jean-Marc Vallée. Die raadde hem Jared Leto aan. Vallée had met hem samengewerkt in Dallas Buyers Club en vond Leto geknipt voor de rol.
Blade Runner 2049 is op dinsdag 29 april 2025 om 20:25 uur te zien op RTL 7.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?