TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de zomer van 1980 vindt de moeder aller tenniswedstrijden plaats: de finale van Wimbledon.
De kalme Zweed Björn Borg – viervoudig winnaar van het toernooi en de onbetwiste nummer 1 van de wereld – neemt het op tegen het heethoofdige Amerikaanse supertalent John McEnroe.
Een droomfinale: Borg (Sverrir Gudnason) en McEnroe (Shia LaBeouf) zijn de grootste tennissers van het moment. Bovendien moeten ze allebei zien om te gaan met hun supersterrenstatus.
Borg/McEnroe laat het allemaal zien. Borg die worstelt met de eenzaamheid die beroemdheid met zich meebrengt, McEnroe die continu boegeroep naar zijn hoofd krijgt.
De film vertelt ook hoe deze giganten zo ver zijn gekomen. Maar het verhaal van die prachtige finale staat toch voorop.
Shia LaBeouf en zijn tegenspeler Sverrir Gudnason moesten stevig in training om de tennisscènes goed te kunnen spelen. Dat deden ze niet alleen.
Ex-tennisprofs Jarkko Nieminen en Veli Paloheimo leerden de acteurs de fijne kneepjes van de tennissport.
De rol van de jonge Björn Borg wordt gespeeld door een familielid van de legendarische tennisser: zijn eigen zoon Leo.
Johnny de Mol is binnenkort weer te zien als presentator van De Oranjezomer
14:05Kijkers valt maar één ding op in laatste Studio Voetbal: ‘Rafael van der Vaart is knalbezopen’
12:53Tatjana Šimic bevestigt tweede seizoen van Kees Flodder
11:16Marlijn Weerdenburg onderbreekt opnames We Zijn er Bijna!: dit is waarom
10:06De Bondgenoten: Robert heeft zijn agressie niet onder controle en slaat erop los