TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de zomer van 1980 vindt de moeder aller tenniswedstrijden plaats: de finale van Wimbledon.
De kalme Zweed Björn Borg – viervoudig winnaar van het toernooi en de onbetwiste nummer 1 van de wereld – neemt het op tegen het heethoofdige Amerikaanse supertalent John McEnroe.
Een droomfinale: Borg (Sverrir Gudnason) en McEnroe (Shia LaBeouf) zijn de grootste tennissers van het moment. Bovendien moeten ze allebei zien om te gaan met hun supersterrenstatus.
Borg/McEnroe laat het allemaal zien. Borg die worstelt met de eenzaamheid die beroemdheid met zich meebrengt, McEnroe die continu boegeroep naar zijn hoofd krijgt.
De film vertelt ook hoe deze giganten zo ver zijn gekomen. Maar het verhaal van die prachtige finale staat toch voorop.
Shia LaBeouf en zijn tegenspeler Sverrir Gudnason moesten stevig in training om de tennisscènes goed te kunnen spelen. Dat deden ze niet alleen.
Ex-tennisprofs Jarkko Nieminen en Veli Paloheimo leerden de acteurs de fijne kneepjes van de tennissport.
De rol van de jonge Björn Borg wordt gespeeld door een familielid van de legendarische tennisser: zijn eigen zoon Leo.
Deze BN'ers doen mee aan De Quiz van het Jaar met Linda de Mol
11:52René van der Gijp ziet eerste beelden van De Geur van Succes met Sylvie Meis: ‘Dit is echt heel erg’
10:18Nieuw seizoen No Way Back VIPS ook te zien op Videoland
09:31Tijl Beckand licht tipje van de sluier op over bestemming van nieuw seizoen Het Perfecte Plaatje Op Reis
07:07De TV van gisteren: Kijkers lovend over Scrooge Live 2025