TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Uit onderzoek van een verzekeringsmaatschappij bleek in 2021 dat bijna 60 procent van de mensen zich ergert aan bumperklevers.
Hans (Jeroen Spitzenberger) weet heus ook wel dat zijn bumperkleverij fout is (hij zat niet veel eerder zelf nog te schelden op een bumperklever), maar hij heeft haast en de bestuurder van het witte bestelbusje voor hem rijdt gewoon als een natte krant.
Als de twee elkaar even later in een tankstation treffen, eist die automobilist (Willem de Wolf) excuses, maar Hans weigert. Dat had hij beter niet kunnen doen.
Vanaf dat moment is de – bijzonder vasthoudende – man uit op wraak. En hij gaat bijzonder ver om dat te bewerkstelligen.
Regisseur Lodewijk Crijns houdt het tempo in Bumperkleef hoog en voert de spanning steeds verder op. Hoewel de structuur weinig origineel is werkt dat hier prima, mede dankzij de effectieve actiescènes en het prima acteerwerk.
Hoewel hij een groot deel van Bumperkleef ‘gewoon’ achter het stuur van een auto zit, waren de opnames toch hard werken voor Jeroen Spitzenberger.
Deels mentaal: de acteur wilde het hele script uit zijn hoofd kennen, niet alleen zijn eigen tekst. Daarnaast was het fysiek lang niet altijd eenvoudig:
“Rennen, springen, vallen, klimmen, worstelen en uit een auto hangen en dat alles tijdens een bloedhete zomer. Ter voorbereiding moest ik dus naar de sportschool. Niet om Rambo te worden, maar omdat je gewoon écht fit moet zijn voor zo'n project”, vertelde Spitzenberger op de site van het Nederlands Film Festival.
Dit zijn de winnaars van Het blok 2025: 'Spannend!'
22:42Emoties lopen op in finale De Verraders: 'Ik vertrouwde jullie echt'
22:22Suzan en Freek alsnog te zien in nieuw seizoen The Voice of Holland
20:13Angela de Jong stopt met haar televisiecolumns: 'Tijd voor iets anders'
16:03Alles wat je wil weten over Petra de Leeuw (60) uit B&B Vol Liefde 2025