TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Uit onderzoek van een verzekeringsmaatschappij bleek in 2021 dat bijna 60 procent van de mensen zich ergert aan bumperklevers.
Hans (Jeroen Spitzenberger) weet heus ook wel dat zijn bumperkleverij fout is (hij zat niet veel eerder zelf nog te schelden op een bumperklever), maar hij heeft haast en de bestuurder van het witte bestelbusje voor hem rijdt gewoon als een natte krant.
Als de twee elkaar even later in een tankstation treffen, eist die automobilist (Willem de Wolf) excuses, maar Hans weigert. Dat had hij beter niet kunnen doen.
Vanaf dat moment is de – bijzonder vasthoudende – man uit op wraak. En hij gaat bijzonder ver om dat te bewerkstelligen.
Regisseur Lodewijk Crijns houdt het tempo in Bumperkleef hoog en voert de spanning steeds verder op. Hoewel de structuur weinig origineel is werkt dat hier prima, mede dankzij de effectieve actiescènes en het prima acteerwerk.
Hoewel hij een groot deel van Bumperkleef ‘gewoon’ achter het stuur van een auto zit, waren de opnames toch hard werken voor Jeroen Spitzenberger.
Deels mentaal: de acteur wilde het hele script uit zijn hoofd kennen, niet alleen zijn eigen tekst. Daarnaast was het fysiek lang niet altijd eenvoudig:
“Rennen, springen, vallen, klimmen, worstelen en uit een auto hangen en dat alles tijdens een bloedhete zomer. Ter voorbereiding moest ik dus naar de sportschool. Niet om Rambo te worden, maar omdat je gewoon écht fit moet zijn voor zo'n project”, vertelde Spitzenberger op de site van het Nederlands Film Festival.
Jan Versteegh presenteert nieuw realityprogramma Vijf Dagen Vast
09:32Wanneer is de finale van Survive Your Family te zien?
07:44De TV van gisteren: Robert Jan uit B&B Vol Liefde slachtoffer van oplichtster Liz in Kees van der Spek Ontmaskert
07:00GTST Spoilers - maandag 1 juni t/m donderdag 4 juni 2025
06:47Vanavond op TV: Onze boerderij: De oogst, Weet ik veel, Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw