TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Overal ter wereld krijgen vrouwen te maken met seksuele intimidatie, ook in Egypte.
Met Caïro 678, vernoemd naar een van de drukste buslijnen van hoofdstad Caïro, stelt regisseur Mohamed Diab dat aan de kaak.
Hij volgt in zijn film drie vrouwen, ieder uit een andere laag van de bevolking, om te laten zien wat seksuele intimidatie met hen doet.
Omdat ze het zat is dat mannen in de bus haar steeds betasten, bijt Fayza een keer van zich af. Daarna neemt ze zelfverdedigingslessen bij Seba.
Ook stand-upcomedian Nelly komt bij Seba terecht, nadat ze op straat is aangerand. Hoewel ze haar relatie en de reputatie van haar familie ermee op het spel zet, spant Nelly een zaak aan tegen de daders.
Diab biedt met Caïro 678 geen oplossingen, wel laat hij zien wat vrouwen op dagelijkse basis doormaken. Hij toont de angst en de onmacht die daarmee gepaard gaan en maakt die voelbaar.
Op deze datum is B&B Vol Liefde: De Aftrap te zien
09:59Nederland doet tóch niet mee aan het Eurovisie Songfestival
09:52Herman van der Zandt presenteert nieuw wandelprogramma voor KRO-NCRV
07:54Stars on Stage krijgt Oudejaarsspecial
07:53De TV van gisteren: Kijkers genieten van seizoensstart Hunted