TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Overal ter wereld krijgen vrouwen te maken met seksuele intimidatie, ook in Egypte.
Met Caïro 678, vernoemd naar een van de drukste buslijnen van hoofdstad Caïro, stelt regisseur Mohamed Diab dat aan de kaak.
Hij volgt in zijn film drie vrouwen, ieder uit een andere laag van de bevolking, om te laten zien wat seksuele intimidatie met hen doet.
Omdat ze het zat is dat mannen in de bus haar steeds betasten, bijt Fayza een keer van zich af. Daarna neemt ze zelfverdedigingslessen bij Seba.
Ook stand-upcomedian Nelly komt bij Seba terecht, nadat ze op straat is aangerand. Hoewel ze haar relatie en de reputatie van haar familie ermee op het spel zet, spant Nelly een zaak aan tegen de daders.
Diab biedt met Caïro 678 geen oplossingen, wel laat hij zien wat vrouwen op dagelijkse basis doormaken. Hij toont de angst en de onmacht die daarmee gepaard gaan en maakt die voelbaar.
EO komt met nieuwe serie over verdwenen vissersschepen
11:40Kopen Zonder Kijken terugkijken? 'Dit is het latte frappuccino-huis van Jazz en Soraya'
11:40Terugkijken: Roxeanne Hazes geeft alvast een voorproefje van The Passion 2026
11:24Sneak peek: Mercedes en Thomas staan lijnrecht tegenover elkaar in finale De Bondgenoten
11:02AVROTROS komt met een eenmalige special van Maestro