TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Overal ter wereld krijgen vrouwen te maken met seksuele intimidatie, ook in Egypte.
Met Caïro 678, vernoemd naar een van de drukste buslijnen van hoofdstad Caïro, stelt regisseur Mohamed Diab dat aan de kaak.
Hij volgt in zijn film drie vrouwen, ieder uit een andere laag van de bevolking, om te laten zien wat seksuele intimidatie met hen doet.
Omdat ze het zat is dat mannen in de bus haar steeds betasten, bijt Fayza een keer van zich af. Daarna neemt ze zelfverdedigingslessen bij Seba.
Ook stand-upcomedian Nelly komt bij Seba terecht, nadat ze op straat is aangerand. Hoewel ze haar relatie en de reputatie van haar familie ermee op het spel zet, spant Nelly een zaak aan tegen de daders.
Diab biedt met Caïro 678 geen oplossingen, wel laat hij zien wat vrouwen op dagelijkse basis doormaken. Hij toont de angst en de onmacht die daarmee gepaard gaan en maakt die voelbaar.
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4
13:06Terugkijken: Angela de Jong clasht met Antoinnette Scheulderman bij RTL Tonight over kinderen krijgen