TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De voortekenen waren zo goed voor Cats. Een megasuccesvolle musical van levende legende Andrew Lloyd Webber, met een Oscarwinnende regisseur en een cast om je vingers bij af te likken. Dat moet toch haast wel een topfilm opleveren?
Nou niet dus. Al toen de eerste trailer verscheen ging het mis.
Mensen hadden bijna alleen maar aandacht voor de rare, half geanimeerde, kattenpakjes die de acteurs droegen. En terecht: het is een bizar gezicht.
Toen Cats uiteindelijk in de bioscopen verscheen, werd het niet bepaald beter. In tegendeel zelfs.
Critici sabelden de film en masse neer. Het acteerwerk vonden ze ondermaats, de verhaallijn te dun voor een film van twee uur.
Dat grote sterren als Idris Elba, Judi Dench, Jennifer Hudson, James Corden en zelfs Taylor Swift de zingende katten spelen mocht niet baten. Het blijven zingende katten.
In april 2020 publiceerde website The daily beast een artikel over het productieproces van Cats. Daarin kwamen mensen die de special effects voor de film hadden gemaakt aan het woord.
Volgens hen hadden ze na het verschijnen van de trailer maar vier maanden de tijd om de hele film af te maken. En dat terwijl ze zes maanden aan die tweeënhalve minuut durende trailer hadden gewerkt.
Ook vertelden ze dat hun relatie met regisseur Tom Hooper tijdens het productieproces niet al te best was. Een week na de release van de film werd bekend dat Hooper Cats na de vele slechte recensies opnieuw had gemonteerd.
Dat mocht niet baten. De film flopte genadeloos en staat nu bekend als een van de slechtste films ooit gemaakt.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur