TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1950 produceerde Walt Disney een tekenfilmversie van het sprookje Assepoester. Die film groeide uit tot een absolute animatieklassieker waarmee generaties kinderen opgroeiden.
65 jaar later waagt filmstudio Disney zich weer aan het sprookje, deze keer in een liveaction-versie. In handen van regisseur Kenneth Branagh levert dat een prachtig vormgegeven film op.
Toegegeven, Cinderella is misschien niet zo betoverend als het geanimeerde origineel. Toch doorstaat de film de vergelijking prima.
Lily James doet het goed als Assepoester, het meisje dat sinds de dood van haar vader vooral fungeert als voetveeg voor haar gemene stiefmoeder (Cate Blanchett) en haar drie dochters. Richard Madden is uiterst charmant als de prins die op het bal voor haar valt en later naar haar op zoek gaat.
De glazen muiltjes die Assepoester naar het bal draagt komen ook in deze versie van Cinderella terug. En ze hebben weer net zo'n belangrijke rol als altijd.
Met deze muiltjes is wel iets bijzonders aan de hand. Ze pasten Lily James eigenlijk helemaal niet.
Als zij de schoentjes draagt, zijn ze dus niet echt. De glazen muiltjes aan James' voeten zijn computeranimaties.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Vanavond op TV: Dertigers, Signed, sealed, delivered, The Lost World: Jurassic Park
21:41Video: Gerard Joling doopt Victor Vlam om tot 'Victor Vals'
19:47Wim T. Schippers, stem van Ernie en tv-pionier, overleden op 83-jarige leeftijd
19:33Kijkers moeten even wennen aan de nieuwe look en tune van Editie NL
15:27Wat gaat Humberto Tan nu doen op tv na komst Welmoed Sijtsma bij RTL?