TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1950 produceerde Walt Disney een tekenfilmversie van het sprookje Assepoester. Die film groeide uit tot een absolute animatieklassieker waarmee generaties kinderen opgroeiden.
65 jaar later waagt filmstudio Disney zich weer aan het sprookje, deze keer in een liveaction-versie. In handen van regisseur Kenneth Branagh levert dat een prachtig vormgegeven film op.
Toegegeven, Cinderella is misschien niet zo betoverend als het geanimeerde origineel. Toch doorstaat de film de vergelijking prima.
Lily James doet het goed als Assepoester, het meisje dat sinds de dood van haar vader vooral fungeert als voetveeg voor haar gemene stiefmoeder (Cate Blanchett) en haar drie dochters. Richard Madden is uiterst charmant als de prins die op het bal voor haar valt en later naar haar op zoek gaat.
De glazen muiltjes die Assepoester naar het bal draagt komen ook in deze versie van Cinderella terug. En ze hebben weer net zo'n belangrijke rol als altijd.
Met deze muiltjes is wel iets bijzonders aan de hand. Ze pasten Lily James eigenlijk helemaal niet.
Als zij de schoentjes draagt, zijn ze dus niet echt. De glazen muiltjes aan James' voeten zijn computeranimaties.
Makers van Flikken Maastricht verrassen fans met enorme plottwist
15:03Jade Kops op 19-jarige leeftijd overleden aan kanker
14:55Terwijl seizoen 12 nog moet starten, krijgt The Voice Kids al groen licht voor nog een seizoen
14:37Eddy Zoëy blikt terug op een heftige tijd door Eagle Syndroom: 'Praatte niet of nauwelijks'
13:45Laatste loodjes voor Een Huis Vol-familie Kraan