TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kroonprins Akeem van het Afrikaanse land Zamunda wordt binnenkort 21 jaar. Om zijn vader op te kunnen volgen als koning moet Akeem trouwen.
Koning Jaffe (James Earl Jones) en koningin Aeoleon (Madge Sinclair) hebben zelfs al een vrouw voor hun zoon op het oog. Alleen: Akeem (Eddie Murphy) ziet haar helemaal niet zitten. Akeem wil zelf kiezen met wie hij trouwt. Hij wil trouwen om de liefde, niet om koning te kunnen worden.
De kroonprins weet de perfecte plek om de zoektocht naar zijn toekomstige koningin te beginnen: Queens, New York. Akeem gaat in Coming to America samen met zijn dienaar en vriend Semmi (Arsenio Hall) naar de Big Apple. Vindt hij daar inderdaad zijn koningin?
Kroonprins Akeem is niet de enige rol van Eddie Murphy in Coming to America. In totaal speelt de komiek vier rollen, waaronder die van het oude Joodse mannetje Saul. Voor die rol moest hij zwaar in de make-up.
Om te testen of die make-up een beetje geloofwaardig was, ging Murphy verkleed als Saul naar een ander deel van het studiocomplex van Paramount. Op de andere filmset stelde hij zich – met zijn eigen stem – voor als Eddie Murphy. Niemand op de set van die andere film geloofde dat de oude man die voor hen stond Eddie Murphy was.
De streamingtip van de week: Wuthering Heights op HBO MAX
10:42Het Perfecte Plaatje op Reis is drie keer per week te zien en dit is de startdatum
10:11Johnny de Mol presenteert De WK Kwis voor SBS6
09:41SBS6 komt tijdens WK voetbal met dubbele uitzendingen van Vandaag Inside of De Oranjezomer
09:27Zo vierde Monique Hansler dit jaar Koningsdag