TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Voormalig commando John Matrix (Arnold Schwarzenegger) geniet tegenwoordig in de Californische bergen van zijn rust. Zelfs als criminelen zijn oude legermakkers vermoorden blijft John lekker zitten waar hij zit.
Toch is zijn rust van korte duur. Diezelfde criminelen kidnappen Johns dochter Jenny (Alyssa Milano). Dat pikt John natuurlijk niet. Hij trekt stoere camouflagestrepen over zijn gezicht en lichaam, gespt messen en handgranaten om, werpt een enorm geweer over zijn schouder en gaat op oorlogspad.
Matrix trekt in Commando in zijn uppie ten strijde tegen een heel leger aan vijanden. En hij heeft tussendoor nog tijd over om – op z’n Schwarzeneggers – gevleugelde oneliners te debiteren.
Alyssa Milano was een jaar of twaalf tijdens de opnames van Commando. De actrice vertelde dat Arnold Schwarzenegger op de set goed voor haar zorgde. “Hij hielp me zelfs met mijn wiskundehuiswerk.”
Het had niet veel gescheeld of iemand anders had haar moeten helpen met dat huiswerk: oorspronkelijk was Nick Nolte in beeld voor de rol van John Matrix. Uiteindelijk viel de keuze toch op Arnold Schwarzenegger.
Arnie deed zijn eigen stunts. Dat ging niet altijd goed: na een mislukt stukje waaghalzerij raakte de schouder van de Oostenrijkse eik uit de kom.
Commando is op vrijdag 14 februari 2025 om 20:25 uur te zien op RTL 7.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Tina Nijkamp: 'Vivienne van den Assem presenteert Nederland op Vakantie (RTL4)'
15:49Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast
15:25De boerderij van Judith en Bart uit Winter Vol Liefde is gered
14:48Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
13:02Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt