TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Chev Chelios (Jason Statham) werkt voor een misdaadsyndicaat aan de westkust van Amerika. Hij is van plan binnenkort te stoppen met zijn werk.
Zover komt het niet. Op een dag wordt Chev verdwaasd wakker en ziet hij een dvd klaarliggen.
Op de schijf staat een filmpje waarin een concurrent hem vertelt dat Chev is vergiftigd. Als zijn hartslag te laag wordt, wordt het gif actief en zal Chev sterven.
Er is een tegengif, maar dat moet hij eerst in handen zien te krijgen. Onderweg naar zijn redding moet Chev ervoor zorgen dat zijn hartslag continu hoog blijft.
Hij raast als een dolle door Los Angeles en haalt de wildste toeren uit om zijn hartritme hoog te houden. Van knokpartijen tot een vrijpartij met zijn vriendin tussen de geparkeerde auto’s op straat, niets is te gek in Crank.
Jason Statham twijfelde of hij de hoofdrol in Crank wel zou kunnen spelen. Toen hij het script las, viel hem op dat Chev behoorlijk grappig is.
Omdat hij zichzelf niet bepaald een komiek vond, achtte hij zich niet geschikt voor de rol. Regisseurs Mark Neveldine en Brian Taylor haalden hem uiteindelijk toch over.
Hoe ze dat deden? Ze vertelden Statham dat hij de rol gewoon serieus moest spelen, de dialogen zouden het dan vanzelf grappig maken.
Dat bleek een goede keus: Crank deed het prima in de bioscopen. In 2009 verscheen vervolg Crank: High Voltage.
De TV van gisteren: Domenik en Ferenc weten nu echt alle Married at First Sight-kijkers te overtuigen
21:14First Dates toch niet van de buis: BNNVARA zoekt nieuwe kandidaten
18:10Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op dinsdag
16:48Dit programma vervangt Married at First Sight
15:56WK voetbal 2026 speelschema: Bekijk hier alle wedstrijden per dag