TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Emigranten uit diverse landen proberen met uiteenlopende redenen de Amerikaanse grens over te komen in Crossing Over.
Een Australische die het wil maken in de filmbusiness. De dochter van een vluchteling uit het Midden-Oosten. Een Mexicaanse alleenstaande moeder. De zoon van een Taiwanese immigrant. Een muzikant die wil doorbreken. Allemaal wachten ze in Crossing Over op een green card, een vergunning om in de Verenigde Staten te mogen werken. Zolang ze illegaal in de Verenigde Staten verblijven, hebben ze geen rechten.
Ook al zitten ze er gewoon op school, zoals moslima Taslima. Die het waagt op school eens een ander geluid te laten horen over de aanslag van 9/11 en prompt wordt gedeporteerd als potentiële terrorist.
Max Brogan (Harrison Ford) werkt bij de immigratiedienst en ziet het allemaal met lede ogen aan. Hij moet mensen die illegaal in de Verenigde Staten verblijven, uitzetten. Hij raakt emotioneel betrokken bij een zaak, net als advocaat Denise (Ashley Judd).
Crossing Over biedt een interessant kijkje in het Amerikaanse immigratiebeleid. Het is daarbij alleen jammer dat de situaties in de film niet de weloverwogen behandeling krijgen die ze wel verdienen. Daardoor komt het allemaal niet erg overtuigend over.
Video: Dit kan je allemaal verwachten in het nieuwe programma I’ve Got the Music in Me
06:47Vanavond op TV: Klinkt als een sekte, 010: De mensen die Rotterdam kleur geven, Apollo 13
17:38Geen nieuw seizoen voor St. Willebrord: Het Mirakel van Brabant
16:06Makers van Klem komen met serie De Prijs: met Teun Luijkx, Emma Josten en Georgina Verbaan
15:47The Voice of Holland: dit is het team van Suzan en Freek