TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Emigranten uit diverse landen proberen met uiteenlopende redenen de Amerikaanse grens over te komen in Crossing Over.
Een Australische die het wil maken in de filmbusiness. De dochter van een vluchteling uit het Midden-Oosten. Een Mexicaanse alleenstaande moeder. De zoon van een Taiwanese immigrant. Een muzikant die wil doorbreken. Allemaal wachten ze in Crossing Over op een green card, een vergunning om in de Verenigde Staten te mogen werken. Zolang ze illegaal in de Verenigde Staten verblijven, hebben ze geen rechten.
Ook al zitten ze er gewoon op school, zoals moslima Taslima. Die het waagt op school eens een ander geluid te laten horen over de aanslag van 9/11 en prompt wordt gedeporteerd als potentiële terrorist.
Max Brogan (Harrison Ford) werkt bij de immigratiedienst en ziet het allemaal met lede ogen aan. Hij moet mensen die illegaal in de Verenigde Staten verblijven, uitzetten. Hij raakt emotioneel betrokken bij een zaak, net als advocaat Denise (Ashley Judd).
Crossing Over biedt een interessant kijkje in het Amerikaanse immigratiebeleid. Het is daarbij alleen jammer dat de situaties in de film niet de weloverwogen behandeling krijgen die ze wel verdienen. Daardoor komt het allemaal niet erg overtuigend over.
Ongemak in de Oranjezomer: Johnny de Mol wil intieme ontboezemingen nichtje Noa niet horen
09:13Johan Derksen in de bres voor Wilfred Genee na overspelgeruchten: ‘Hetze’
09:04Gezinsuitbreiding voor Urk!-ster Mathilde Keuter: 'De kinderen vinden het erg leuk'
08:50Nieuws van de dag-kijkers bezorgd om Lale Gül: 'Gaat alles goed?'
08:45Wilfred Genee informeert in Mi dushi naar liefdesleven Frogers: ‘Werkt alles nog?’