TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In het romantische drama Save the Last Dance droomt Sara (Julia Stiles) van een carrière als ballerina. Ze kan haar geluk niet op als ze auditie mag doen voor een prestigieuze dansschool. Sara verprutst die auditie, maar het kan nog veel erger: Sara's moeder komt, in haar haast om op tijd bij de auditie van haar dochter te zijn, om bij een verkeersongeluk.
Sara is kapot van verdriet. Ze hangt haar spitzen aan de wilgen en trekt in bij haar vader, die in Chicago woont. Haar nieuwe school staat in het getto South Side. Sara heeft het er niet makkelijk. Ze kent er niemand, criminaliteit is aan de orde van de dag en probleemjongeren maken er de dienst uit.
Toch staat Sara er in Save the Last Dance niet helemaal alleen voor. Ze raakt bevriend met Derek (Sean Patrick Thomas). Ze delen de passie voor het dansen en Derek introduceert haar in de hiphopscene.
Sara's liefde voor het dansen bloeit weer helemaal op. En dat is niet het enige dat opbloeit.
Save the Last Dance was een groot succes in Amerika. De film stond een aantal weken lang op de eerste plaats in de filmhitlijst. Voor een film met een klein budget (slechts 13 miljoen dollar) is dat een hele prestatie.
Met dat succes staat de film aan de wieg van de populariteit van de hiphopdansfilm: van Save the Last Dance 2 tot de Step Up-films.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen
10:06MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'
09:13Videoland deelt eerste details van nieuwe dramaserie Dochters
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij