TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de 35 jaar dat ze getrouwd zijn heeft veearts Jan (Herman Finkers) nooit iets zelf beslist: zijn vrouw Gedda (Johanna ter Steege) regelt altijd alles voor hem. Dat gaat hem steeds meer tegenstaan.
De druppel: als zijn schoonvader overlijdt, geven Gedda en haar moeder geen gehoor aan diens laatste wens. Jan wil meer vrijheid, maar hoe?
De manier waarop hij onder Gedda's juk vandaan probeert te komen, voert wat ver, maar uiteindelijk werkt het wel.
Herman Finkers baseerde het scenario voor De beentjes van Sint-Hildegard op de Tsjechische film Teorie tygra. Hij verplaatste de handeling naar thuisstreek Twente.
De liefde voor de regio spat van het scherm: de personages spreken bijna allemaal Twents en regisseur Johan Nijenhuis brengt het landschap op zijn voordeligst in beeld. Resultaat: een fijne tragikomedie over hoe liefde lucht nodig heeft om te kunnen leven.
Herman Finkers moest veel van de dialogen in De beentjes van Sint-Hildegard twee keer schrijven. In het Twents, voor in de film zelf en in het Nederlands, voor in de ondertiteling.
Dat laatste vond hij moeilijker dan het eerste. In het Twents hoefde hij dingen niet per se netjes te verwoorden.
Dat maakte het moeilijk om een goede Nederlandse vertaling te vinden. Tenminste, eentje die niet te grof was.
De kwartfinales van het WK voetbal 2026 gaan deze week van start. Na de achtste finales blijven er nog maar acht landen over die mogen dromen van de wereldtitel. Hieronder vind je het volledige schema van de kwartfinales, inclusief de wedstrijden en speeltijden.
De strijd om een plek in de halve finales van het WK voetbal 2026 barst los. Vanavond openen Frankrijk en Marokko de kwartfinales met een veelbelovende ontmoeting.
Cameraman Het Perfecte Plaatje op Reis heeft moeite met keuzes van Jelka van Houten
13:08Van babygeluk tot een huwelijk: zo gaat het nu met de B&B Vol Liefde-deelnemers
10:29André van Duin blijkt heel populair te zijn in het nieuwe digitale archief De Schatkamer
08:36De TV van gisteren: kijkers onder de indruk van heftige verhalen én Richard Groenendijk in Herinneringen voor het Leven
06:47Vanavond op TV: Goede tijden, slechte tijden, Daylight, Star Trek IV: The Voyage Home
Een ontslagen reddingswerker grijpt in bij een groot ongeluk in een tunnel in Daylight.
