TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Regisseur Gerard Verhage baseerde De dominee op het boek dat misdaadjournalist Bart Middelburg over Bruinsma schreef.
De productie van De dominee was rommelig. Al in 1992, een jaar na Bruinsma's dood, begon Verhage aan het script van de film. Toen wilde hij er nog een zo realistisch mogelijk film van maken, waarin alle belangrijke figuren voor zouden komen.
Ook gaat het verhaal dat regisseur Gerard Verhage het script in 1995 aanpaste na dreigementen en/of omkoping van Bruinsma's voormalige lijfwacht Etienne U. Verhage heeft die geruchten altijd ontkend.
Het script paste de regisseur wel aan: hij voegde personages samen en veranderde namen. Zo heet De dominee in deze film niet Klaas Bruinsma, maar Klaas Donkers.
In de jaren 70 begint Klaas (Peter Paul Muller) een handeltje in hasj en wiet. De zaken gaan goed: binnen de kortste keren heeft Klaas een heus imperium opgebouwd.
Dat doet hij niet alleen. Hij krijgt hulp van zijn vriend en bodyguard Adri (Frank Lammers) en van de liefde van zijn leven: Annet (Chantal Janzen).
In de jaren 80 groeit Klaas – die de bijnaam De dominee krijgt omdat hij altijd zwarte kleding draagt en mensen graag de les leest – uit tot de machtigste drugsbaron van Europa.
Het succes is eindig. Klaas' drugsgebruik, zijn hoogmoed en verraad zorgen voor zijn ondergang.
Weer van Nederland: wanneer zijn deze tropische dagen voorbij?
09:17Gover Meit doet gooi naar de winst in De Slimste Mens België
08:55De TV van gisteren: Olcay Gulsen zwaait af in De Oranjezomer
08:52Ik Vertrek voor de Liefde binnenkort alsnog op televisie te zien
19:32Opnames nieuw seizoen Het Familiediner met Bert van Leeuwen gestart