Film
Op stap met Bilal Wahib
De Redactie
  ·  
Drie vmbo'ers moeten binnenkort eindexamen doen. Maar mooi niet dat ze met hun neus in de boeken gaan zitten.
De Libi
De vrienden hebben in De Libi wel iets beters te doen. Ze zijn druk bezig met hun plannen voor de toekomst.
Bilal (Bilal Wahib) droomt van een carrière als rapper. En als hij dan doorbreekt, dan wordt Gregg (Daniël Kolf) zijn manager.
Kev (Oussama Ahammoud) is eigenlijk alleen maar bezig met indruk maken Samira. Al zet dat vooralsnog weinig zoden aan de dijk.
Maar ook deze toekomstplannen gaan de koelkast in. En dat komt allemaal door Liv (Vera Bulder).
Zij nodigt het drietal uit voor een concert in de Jimmy Woo. Daar hebben ze wel oren naar.
Puntje: Kev, Gregg en Bilal moeten eerst maar een zien dat ze de club überhaupt binnen te komen. Om dat voor elkaar te krijgen scheuren de vrienden een dag lang kriskras door Amsterdam. In een rode scootmobiel.
Bilal Wahib
De makers van De Libi hadden geen van allen veel ervaring. Voor regisseur en scenarioschrijver Shady El-Hamus was het zijn eerste speelfilm.
Hij had meteen succes: samen met medeschrijver Jeroen Scholten van Asschat won hij het Gouden Kalf voor beste scenario.
Ook voor acteur Bilal Wahib betekende de film zijn grote doorbraak. Begin 2020 riep het filmfestival van Berlijn hem uit tot Shooting Star.
Dat is nogal wat: daarmee behoort hij volgens het festival tot de tien talentvolste jonge acteurs van Europa. Met zijn 21 jaar was Wahib ook nog eens de jongste van het stel.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Je kunt Black Panther: Wakanda Forever nu zien bij Pathé Thuis
Black Panther: Wakanda Forever was een van de best bezocht bioscoopfilms van 2022. En nu kun je de superheldenfilm kopen bij Pathé Thuis voor 15,99 euro .
Genieten maar: Paramount Network zendt alle Harry Potter-films uit
Heb je tijdens de afgelopen feestdagen geen kans gehad om de Harry Potter-reeks te bekijken? Geen paniek. Paramount Network zendt de komende twee weken alle films gewoon nog een keer uit.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 10:09Gordon heeft geen geloof in derde seizoen Down the Road: 'Zal wel weer gecanceld worden'
09:00De TV van gisteren: Kijkers treuren om vertrek Erik van Looy in De Slimste Mens
20:49Bekenden uit tv-wereld leven mee met Turkije en Syrië
19:05NPO blundert met uitslag De Slimste Mens
18:12Nieuwe kandidaat Winter Vol Liefde onthuld