TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al jarenlang runnen Maria (Henriëtte Tol) en haar man Max (Huub Stapel) een Italiaans restaurant.
Niet lang meer: het koppel wil De zevende hemel binnenkort overdragen aan een van hun kinderen. Zelf verhuizen ze dan naar Italië om van hun oude dag te genieten.
Voor het zover is willen Max en Maria de hele familie nog één keer bij elkaar brengen in het restaurant. Dat heeft nogal wat voeten in de aarde.
Er is oud zeer, er zijn familieruzies. De overname van de zaak door dochter Eva (Halina Reijn) en haar partner Bart (Ruben van der Meer) loopt bijvoorbeeld niet helemaal soepel.
Jonkie Matthijs (Jan Kooijman) heeft helemaal geen interesse in de zaak. Oudste broer Paul (Thomas Acda) heeft na een conflict over de overname het contact met de familie verbroken.
Als iedereen dan eindelijk toch bij elkaar is, moet Maria hen ook nog het slechte nieuws vertellen: ze is ernstig ziek.
Dat klinkt als een familiedrama. Dat is De zevende hemel ook, maar het is allesbehalve een doorsnee-familiedrama.
De film is namelijk ook een musical. Regisseur en scenarioschrijver Job Gosschalk heeft flink wat Nederlandstalige hits in het verhaal verwerkt, van Marco Borsato tot Boudewijn de Groot en Doe Maar.
Soms barsten personages dus ineens in zingen uit. Omdat de liedjes zo goed in het thema van het verhaal passen, werkt dat nog best goed ook.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Flikken Maastricht duikt met afscheid van Floris Wolfs onder de miljoen
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, Najib Amhali: 30 jaar on stage, The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
18:53Maandag in emotionele aflevering Kopen Zonder Kijken: 'Ik wil niet verhuizen, maar het moet wel'
16:02Valerio Zeno doet open sollicitatie voor Het Perfecte Plaatje
14:26'Cabaretière Martine Sandifort krijgt een eigen documentaire bij de NPO'