TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al jarenlang runnen Maria (Henriëtte Tol) en haar man Max (Huub Stapel) een Italiaans restaurant.
Niet lang meer: het koppel wil De zevende hemel binnenkort overdragen aan een van hun kinderen. Zelf verhuizen ze dan naar Italië om van hun oude dag te genieten.
Voor het zover is willen Max en Maria de hele familie nog één keer bij elkaar brengen in het restaurant. Dat heeft nogal wat voeten in de aarde.
Er is oud zeer, er zijn familieruzies. De overname van de zaak door dochter Eva (Halina Reijn) en haar partner Bart (Ruben van der Meer) loopt bijvoorbeeld niet helemaal soepel.
Jonkie Matthijs (Jan Kooijman) heeft helemaal geen interesse in de zaak. Oudste broer Paul (Thomas Acda) heeft na een conflict over de overname het contact met de familie verbroken.
Als iedereen dan eindelijk toch bij elkaar is, moet Maria hen ook nog het slechte nieuws vertellen: ze is ernstig ziek.
Dat klinkt als een familiedrama. Dat is De zevende hemel ook, maar het is allesbehalve een doorsnee-familiedrama.
De film is namelijk ook een musical. Regisseur en scenarioschrijver Job Gosschalk heeft flink wat Nederlandstalige hits in het verhaal verwerkt, van Marco Borsato tot Boudewijn de Groot en Doe Maar.
Soms barsten personages dus ineens in zingen uit. Omdat de liedjes zo goed in het thema van het verhaal passen, werkt dat nog best goed ook.
BNNVARA onthult ‘dubbelleven’ van Marijn Kuipers in nieuwe documentaire
10:00Jan-Willem Roodbeen heeft zin in Jan-Willem Ruimt op!: 'Hier komen alle dingen uit mijn radiocarrière samen'
09:26Flikken Maastricht-finale beantwoordt dé vraag waar fans op wachten
08:06De TV van gisteren: Kyle én Danique stormen woedend weg tijdens gesprek met expert in MAFS
22:09Danique krijgt lovende woorden en bijval van MAFS-kijkers