TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vriendinnen Julia, Arlene en Shanna zijn in een bar waar ze het lekker naar hun zin hebben. Daar zit ook voormalig stuntman Mike. Hij laat zijn oog vallen op deze aantrekkelijke dames.
Mike (Kurt Russell) heeft in Death Proof snode plannen met de deze vrouwen. Hij besluit een spannend maar gevaarlijk kat-en-muisspel met ze te spelen. Dat loopt in Death Proof slecht af voor Julia (Sydney Tamiia Poitier), Arlene (Vanessa Ferlito) en Shanna (Jordan Ladd). Ze leggen allemaal het loodje.
Maar het gaat niet altijd goed voor Mike. Een paar maanden later loopt hij in een bar Abernathy (Rosario Dawson), Kim (Tracie Thoms) en Zoë (Zoë Bell) tegen het lijf. Dit drietal blijkt al snel een stuk gevaarlijker dan zijn eerdere slachtoffers.
Regisseur Quentin Tarantino houdt van B-films. Van die films waarin het bloed rijkelijk vloeit, de seksuele toespelingen talrijk zijn en het scenario te zot voor woorden is. Vaak werden ze in de jaren 70 voor een klein budget gemaakt, in studio’s die 's nachts anders dicht zijn. Dit soort films werden in tweetallen ('double bill') vertoond in een 'grindhouse': bioscopen waar voornamelijk morsige mannen in lange regenjassen naar binnen gingen.
Samen met Robert Rodriguez – ook al zo’n 'grindhouse'-fan – besloot Tarantino een ode aan de B-film te maken met zo’n eigentijdse 'double bill'. Gekras in beeld, storingen, een missende scène, het is allemaal opzettelijk. Rodriguez maakte de zombie-slasher Planet Terror. Tarantino kwam met Death Proof.
Vanavond op TV: Code of silence, Star trek: Strange new worlds, The Secret Life of Walter Mitty
17:31Els uit B&B Vol Liefde kritisch over 'intenties' Winter Vol Liefde-kandidaten
16:30Bradley uit De Bondgenoten duikt op in Lang Leve de Liefde en zijn date maakt nu al de tongen los
16:13Uitzendschema van The Voice of Holland 2026: Alle rondes en data op een rij
15:03Mama Monique over nieuwe schoondochter Veerle: 'Mike is echt heel gelukkig met haar'