TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Films over buitenaardse wezens draaien vaak om het kwaad dat zij zouden kunnen aanrichten. Regisseur Neill Blomkamp keert dit gegeven om: wat zouden wij die aliens aandoen?
District 9 begint als een satire op de manier waarop mensen met vreemdelingen omgaan. Blomkamp brengt dit op een documentaire-achtige wijze in beeld. Dat werkt: zelfs als de kritische noot naar de achtergrond verdwijnt en de nadruk op de actie komt te liggen, blijven de ontwikkelingen fascinerend.
De film speelt zich af in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg. Daar woont al sinds 1982 een groep buitenaardse wezens in een soort getto. Na dertig jaar nemen de onrust en criminaliteit daar flink toe. Daarom stuurt de regering de naïeve ambtenaar Wikus (Sharlto Copley) met een team de wijk in om de wezens te laten weten dat ze niet langer welkom zijn.
District 9 was een van de grootste verrassingen van filmjaar 2009. Terecht: Het verhaal zit goed in elkaar, het acteerwerk is prima en de aliens zien er overtuigend uit. Daarnaast gaat de film helemaal niet over aliens: regisseur Neill Blomkamp trekt in District 9 interessante parallellen tussen de levensomstandigheden van de buitenaardse wezens en hoe het er in Zuid-Afrika aan toe ging ten tijde van het Apartheidsregime.
Het resultaat mag er wezen. Niet voor niets scoorde de film vier Oscarnominaties, onder meer voor beste scenario en beste film.
District 9 is op zaterdag 25 januari 2025 om 20:00 uur te zien op Veronica.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
De Bondgenoten weten het zeker: Nederland gaat winnen
14:25Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie