TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tiener Kale (Shia LaBeouf) was al geen lieverdje, maar sinds de dood van zijn vader is hij helemaal onhandelbaar.
Hoe begripvol zijn omgeving ook is, er zijn grenzen. Een van die grenzen is in Disturbia fysiek geweld. Dus als Kale een leraar een klap verkoopt, is de maat vol. Zijn straf is elektronisch huisarrest: Kale krijgt een enkelband om en mag niet verder dan dertig meter van zijn huis weglopen.
In het begin doodt hij de tijd met computerspelletjes, tot zijn moeder hem dat verbiedt. Daarom gaat Kale bij gebrek aan beter de buren maar bespieden. Dat levert nogal een schok op: Kale vermoedt dat hij zijn buurman een moord zien plegen. Maar ja, hoe bewijs je dat als je zelf je huis niet uit mag?
Komt het verhaal van Disturbia je bekend voor? Dat kan: het lijkt behoorlijk op dat van Rear Window, de klassieker van Alfred Hitchcock uit 1954. De film van Hitchcock is gebaseerd op het korte verhaal It had to be murder van Cornell Woolrich. De erfgenamen van Woolrich zagen de overeenkomsten ook. En daar waren ze niet blij mee.
Producent Steven Spielberg had hun niet gevraagd of hij het verhaal mocht gebruiken. In de rechtszaal hield hun protest geen stand. De rechter vond de overeenkomsten niet groot genoeg om het plagiaat te noemen.
Disturbia is op zondag 9 februari 2025 om 22:15 uur te zien op Paramount Network.
Twee Europese grootmachten, één plek in de finale. Frankrijk en Spanje treffen elkaar vanavond in de halve finale van het WK voetbal waarin de aanvallende sterren aan beide kanten het verschil kunnen maken.
Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid
11:10Dit kun je verwachten van het nieuwe RTL-programma Nederland met Vakantie
09:45De Bondgenoten-kijkers gaan los om actie van Anouk
08:01De TV van gisteren: MAX Vakantieman begint nieuw seizoen met ruim 1 miljoen kijkers