TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tiener Kale (Shia LaBeouf) was al geen lieverdje, maar sinds de dood van zijn vader is hij helemaal onhandelbaar.
Hoe begripvol zijn omgeving ook is, er zijn grenzen. Een van die grenzen is in Disturbia fysiek geweld. Dus als Kale een leraar een klap verkoopt, is de maat vol. Zijn straf is elektronisch huisarrest: Kale krijgt een enkelband om en mag niet verder dan dertig meter van zijn huis weglopen.
In het begin doodt hij de tijd met computerspelletjes, tot zijn moeder hem dat verbiedt. Daarom gaat Kale bij gebrek aan beter de buren maar bespieden. Dat levert nogal een schok op: Kale vermoedt dat hij zijn buurman een moord zien plegen. Maar ja, hoe bewijs je dat als je zelf je huis niet uit mag?
Komt het verhaal van Disturbia je bekend voor? Dat kan: het lijkt behoorlijk op dat van Rear Window, de klassieker van Alfred Hitchcock uit 1954. De film van Hitchcock is gebaseerd op het korte verhaal It had to be murder van Cornell Woolrich. De erfgenamen van Woolrich zagen de overeenkomsten ook. En daar waren ze niet blij mee.
Producent Steven Spielberg had hun niet gevraagd of hij het verhaal mocht gebruiken. In de rechtszaal hield hun protest geen stand. De rechter vond de overeenkomsten niet groot genoeg om het plagiaat te noemen.
Disturbia is op zondag 9 februari 2025 om 22:15 uur te zien op Paramount Network.
Makers van Flikken Maastricht verrassen fans met enorme plottwist
15:03Jade Kops op 19-jarige leeftijd overleden aan kanker
14:55Terwijl seizoen 12 nog moet starten, krijgt The Voice Kids al groen licht voor nog een seizoen
14:37Eddy Zoëy blikt terug op een heftige tijd door Eagle Syndroom: 'Praatte niet of nauwelijks'
13:45Laatste loodjes voor Een Huis Vol-familie Kraan