TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1980 joeg Jack Nicholson in The Shining iedereen op de kast als Jack Torrance, de hoteloppasser die zijn vrouw en zoontje Danny er plots begon te terroriseren. ‘Here’s Johnny!’
In dit vervolg ontmoeten we de inmiddels volwassen Dan (Ewan McGregor), die met alcohol zijn traumatische verleden en speciale gave onderdrukt. Maar hij besluit zijn leven om te gooien en ‘het licht’ weer toe te laten. Nuchter en wel ontdekt hij een groep rondreizende griezels die zich voeden met levensadem van kinderen met ‘het licht’.
Ook deze bovennatuurlijke thriller is gebaseerd op werk van horrorkoning Stephen King. Met de aankleding is weinig mis, maar Doctor Sleep is veel te lang en daardoor niet zo angstaanjagend als bedoeld: dit wordt helaas geen onversneden horrorklassieker.
Regisseur Mike Flanagan moest behoorlijk zijn de best doen om Stephen King te overtuigen van zijn insteek voor Doctor Sleep. Het is geen geheim dat King niet blij was met Stanley Kubricks versie van The Shining.
Hij had dan ook liever een vervolg gezien op de gelijknamige miniserie uit 1997. Flanagan moest hem er van overtuigen dat het publiek de film beter kent en dat die de voorkeur geniet. Doctor Sleep moest dus wel een vervolg worden op de film en niet op de miniserie.
Max Verstappen is in vorm! Wint hij dit jaar ook de Formule 1 GP van de Verenigde Staten?
15:25Maxime Meiland wilde zo graag meedoen aan Expeditie Robinson dat ze zelf belde
14:22Save the date: dit is de datum van het Gouden Televizier-Ring Gala 2027
10:47Vanaf deze datum is Toos: De Van der Valk ontvoering op Netflix te zien
09:50Plottwist in nieuw seizoen Kopen Zonder Kijken: niet alleen stellen en singles mogen meedoen