TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
New York, jaren 60. Zuster Aloysius Beauvier (Meryl Streep) is het schoolhoofd van een katholieke school die ze met harde hand runt. Ze eist een sobere omgang en een ijzeren discipline.
Schoolpastor Brandon Flynn (Philip Seymour Hoffman) staat juist een zachtere aanpak voor. Hij maakt regelmatig grapjes met zijn collega’s en is een geliefd docent bij zijn leerlingen.
Die zachtere aanpak is in Doubt niet zonder gevaren. Zo ontstaan er geruchten dat Flynn de enige zwarte leerling van de school seksueel misbruikt zou hebben.
Of die geruchten waar zijn doet er niet eens zoveel toe, dat ze de ronde doen is voor zuster Aloysius al erg genoeg: ze schaden niet alleen de geloofwaardigheid van de pastor, maar ook de goede naam van haar school.
De psychologische strijd tussen zuster Aloysius en pastor Flynn geeft topacteurs Streep en Hoffman volop gelegenheid om te schitteren. Ook Amy Adams en Viola Davis zetten een topprestatie neer in Doubt.
Alle vier werden ze genomineerd voor een Oscar, maar er werd er geen verzilverd.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast
15:25De boerderij van Judith en Bart uit Winter Vol Liefde is gered
14:48Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
13:02Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem