TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ga er maar aan staan: als tienjarig jochie auditie doen voor de ogen van regisseur Steven Spielberg. Henry Thomas verscheen in een Indiana Joneskostuum en leverde op het eerste gezicht geen al te beste prestatie.
Dat maakte de klein man goed met een geïmproviseerde scène: Henry dacht terug aan de dag dat zijn hond overleed.
Met tranen in zijn ogen stond de kleine Henry voor de grote regisseur. Dat raakte blijkbaar een gevoelige snaar: Spielberg gaf hem de hoofdrol in E.T. The Extra-Terrestrial.
Henry Thomas speelt Elliott, een jongen die op een dag in de achtertuin een eenzaam buitenaards wezentje vindt. Elliott neemt de alien mee in huis, waar hij hem verstopt voor zijn ouders en andere volwassenen.
Dat wordt steeds lastiger als het wezentje ziek wordt. Het simpele, vertederende verhaal werd een groot succes en E.T. groeide uit tot een klassieker.
Regisseur Steven Spielberg wilde dat het publiek zich vooral met Elliott en E.T. zou identificeren, en niet met de volwassenen in de film.
Om dat te bereiken, filmde hij E.T. The Extraterrestrial vanaf de ooghoogte van een kind. Dat werkte: de film werd een enorme hit en scoorde maar liefst negen Oscarnominaties.
Steven Spielberg greep naast de beeldjes voor beste regie en beste film, maar E.T. won wel vier Oscars.
Mooie beelden: terugkeer Jennie Jelies in Spanje
10:38Zien: Eric Corton maakt opwachting in Flikken Maastricht naast Angela Schijf
09:49Jack van Gelder wordt gemist bij De Oranjezondag: 'Haal hem terug'
09:20Video: Rutger Castricum duwt geluidsman weg om microfoon uit blouse Merel Ek te halen
09:11Ophef rond Miljoenenjacht: wist de thuiswinnaar al dat Winston zou komen?