TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Michèle (Isabelle Huppert) is een zakenvrouw in hart en nieren. Ze leidt haar bedrijf, een succesvolle videogamestudio, met harde hand.
Dat veel van de spellen gewelddadig en vrouwonvriendelijk zijn, doet haar niets; alleen de verkoopcijfers tellen. Ook privé staat Michèle stevig in haar schoenen.
Regisseur Paul Verhoeven en de weergaloze Huppert zetten Michèle zo overtuigend neer, dat je als kijker niet vreemd opkijkt van hoe ze reageert wanneer ze – in haar eigen huis – wordt verkracht. Ze neemt een bad, schenkt een glas wijn in en bestelt iets te eten.
Ze doet geen aangifte, Michèle heeft geen politie nodig om de dader tot de orde te roepen.
Toch is Elle geen wraakfilm, Verhoeven is niet geïnteresseerd in wraak. Hij is geïnteresseerd in Michèle en in hoe zij ondanks deze traumatische gebeurtenis de controle houdt over haar leven.
Voor hij begon aan Elle sprak Paul Verhoeven nauwelijks Frans. Daar moest hij dus nodig wat aan doen.
Hij ging immers een Franse film maken, met een volledige Franse crew. Om fatsoenlijk met iedereen te communiceren, moest de regisseur de taal dus wel machtg zijn.
Daarom schreef hij zich in voor Franse lessen bij een taalinstituut. Omdat Verhoeven – toen hij nog een jong Paultje was – op de middelbare school het vak Frans had gehad, pikte hij alles snel op.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Wie Is de Mol?-kijkers op het puntje van hun stoel bij spannende eliminatie
06:47Vanavond op TV: Ruben en de verborgen strijd van Myanmar, Gooische vrouwen, A Thousand Words
10:40De TV van gisteren: RTL dendert als een trein over NPO 1 dat historisch slechte avond beleefde
10:10Beau van Erven Dorens over vertrek Renze: 'Ontzettend jammer'
09:40Diederik Jekel schrikt van kritiek op deelnemers Zwaard van Damocles: 'Het is maar een spelletje!'