TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Michèle (Isabelle Huppert) is een zakenvrouw in hart en nieren. Ze leidt haar bedrijf, een succesvolle videogamestudio, met harde hand.
Dat veel van de spellen gewelddadig en vrouwonvriendelijk zijn, doet haar niets; alleen de verkoopcijfers tellen. Ook privé staat Michèle stevig in haar schoenen.
Regisseur Paul Verhoeven en de weergaloze Huppert zetten Michèle zo overtuigend neer, dat je als kijker niet vreemd opkijkt van hoe ze reageert wanneer ze – in haar eigen huis – wordt verkracht. Ze neemt een bad, schenkt een glas wijn in en bestelt iets te eten.
Ze doet geen aangifte, Michèle heeft geen politie nodig om de dader tot de orde te roepen.
Toch is Elle geen wraakfilm, Verhoeven is niet geïnteresseerd in wraak. Hij is geïnteresseerd in Michèle en in hoe zij ondanks deze traumatische gebeurtenis de controle houdt over haar leven.
Voor hij begon aan Elle sprak Paul Verhoeven nauwelijks Frans. Daar moest hij dus nodig wat aan doen.
Hij ging immers een Franse film maken, met een volledige Franse crew. Om fatsoenlijk met iedereen te communiceren, moest de regisseur de taal dus wel machtg zijn.
Daarom schreef hij zich in voor Franse lessen bij een taalinstituut. Omdat Verhoeven – toen hij nog een jong Paultje was – op de middelbare school het vak Frans had gehad, pikte hij alles snel op.
De TV van gisteren: Zweverige types vallen niet in de smaak bij Het Roer Om-kijkers
06:47Vanavond op TV: Brieven aan Hueting, Winter vol liefde, The Adjustment Bureau
21:59Vader van Valentijn Driessen overleden: 'Precies gegaan zoals hij wilde'
20:14Rob Geus en John van den Heuvel ondernemen juridische stappen na uitlatingen Johan Derksen over sauna
15:45Zo mis je geen moment van de uitreiking van de Gouden RadioRing 2026