TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Falling Down vertelt het verhaal van D-Fens (Michael Douglas), een medewerker van het Ministerie van Defensie. Althans, dat was hij.
Op de warmste dag in de zomer van 1991 zit alles tegen. Hij is zijn baan kwijt, staat in de file en tot overmaat van ramp heeft ook zijn vrouw hem verlaten. Hij besluit daarom uit de auto te stappen en naar zijn ex-vrouw te wandelen, waar zijn dochter haar verjaardag viert. Dat gaat echter niet zoals gepland.
D-Fens beschikt over een nogal explosief karakter. Als hij tijdens zijn wandeling wordt opgehitst door alles wat in zijn ogen onrechtvaardig is, wordt hij plotseling zeer agressief.
Onder anderen een Koreaanse winkeleigenaar, twee Latino-skinheads en enkele welgestelde mensen moeten het ontgelden. Gaat het hem ooit nog lukken om heelhuids bij de verjaardag van dochter te arriveren? Je ziet het in Falling Down.
Falling Down werd goed ontvangen door critici. Tijdens het prestigieuze filmfestival in Cannes in 1993 werd de film zelfs genomineerd voor een Palme d'Or, de belangrijkste prijs die tijdens het festival wordt uitgereikt. De award ging echter naar de Chinese film Farewell My Concubine en The Piano, een productie uit Nieuw-Zeeland.
Dat maakte Michael Douglas niet minder blij met de film: hij noemde dit zijn favoriete acteerprestatie uit zijn carrière.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
De 6 beste programma's om deze week te streamen
15:44Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
14:25Het NOS Journaal van 20:00 uur is voorlopig niet te zien op NPO 1: dit is waarom
13:52Roma keert terug in De Bondgenoten: 'Die kriebel kwam meteen'
13:25Thomas heeft pijnlijke boodschap voor Chess: 'Ik denk dat ik jou moet loslaten'