TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Fargo, vernoemd naar de stad in North Dakota waar de film zich (zogenaamd) afspeelt, draait om de sullige autoverkoper Jerry Lundegaard (William H. Macy). Hij denkt een goede oplossing te hebben voor zijn geldproblemen: hij laat zijn vrouw ontvoeren.
Jerry ziet het al helemaal voor zich dat zijn rijke schoonvader het losgeld wel even zal ophoesten. Dat geld kan Jerry dan weer mooi gebruiken om de klunzige ontvoerders Carl en Gaear (Steve Buscemi en Peter Stormare) te betalen én om zijn schulden af te lossen. Probleempje: schoonpapa weigert over de brug te komen. De problemen in Fargo zijn pas echt compleet als de hoogzwangere politieagent Marge Gunderson (Frances McDormand) zich met de zaak gaat bemoeien.
De gitzwarte en gortdroge humor zijn de sterkste punten van Fargo. De film hangt aan elkaar van de iconische scènes, met 'de scène met de houtversnipperaar' als absolute hoogtepunt. Fargo sleepte maar liefst zeven Oscarnominaties in de wacht, waarvan de film er twee verzilverde: de Coens kregen een Oscar voor het scenario en Frances McDormand kreeg die voor beste actrice.
In 2014 verscheen er de serie Fargo op Netflix – met andere acteurs, maar in dezelfde stijl als de film.
Fargo zie je op donderdag 2 januari 2025 vanaf 20:30 uur op Veronica.
Kevin Hassing reageert op Expeditie Robinson-kritiek
08:01De TV van gisteren: Realityserie De Hanslers blijft scoren
08:00Carlo Boszhard leerde belangrijke lessen van Paul van Gorcum
07:00GTST Spoilers - maandag 8 t/m donderdag 11 december 2025
06:00Advent dag 2 | De 5 leukste Nederlandse realityshows op Prime Video