TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1996 zaait psychopaat Simon Phoenix (Wesley Snipes) chaos, dood en verdref in Los Angeles. De politie krijgt hem naar niet te pakken.
Nu agent John Spartan (Sylvester Stallone) zich ermee bemoeit, komt er eindelijk schot in de zaak. Omdat hij niet te beroerd is hele gebouwen te slopen om criminelen op te pakken, draagt hij de bijnaam Demolition Man.
Bij zijn arrestatie van Phoenix gaat John te ver. Door zijn toedoen sterven er mogelijk mensen die zijn rivaal gegijzeld had.
Dader en agent krijgen dezelfde straf: ze moeten naar een speciale gevangenis, waar ze zullen worden ingevroren. In 2032 weet Phoenix te ontsnappen.
De samenleving is dan volledig geweldloos en vrij van criminaliteit. Niemand weet hoe de psychopaat te stoppen.
Er is één iemand die kan helpen, maar die zit nog ingevroren. Als John eenmaal ontdooid is moet hij niet alleen Phoenix zien te pakken, hij moet ook leren omgaan met een wereld die hij helemaal niet kent.
Naar verluidt had Sylvester Stallone in Demolition Man liever een andere tegenspeler gehad dan Wesley Snipes. Sly wilde graag dat Jackie Chan de rol van Simon Phoenix zou spelen.
Chan bedankte voor de eer. Volgens hem zou het Aziatische publiek niet pikken dat hij – bekend van zijn rollen als held en good guy – ineens de schurk zou spelen.
Partnerbijdrage
Van grappenmaker tot zelfinzicht: Ruben Nicolai over pleasen, verlies en verandering
08:40Dit zijn de finalisten van Wie is De Mol? 2025
08:06De TV van gisteren: Ruim 3,1 miljoen euro opgehaald voor Oekraïne dankzij Even Tot Hier
06:47Vanavond op TV: Top 2000 quiz, vtwonen weer verliefd op je huis, Blades of Glory
11:43Johan Derksen: 'Heb me kapot geërgerd aan Maarten van Rossem bij Pauw & De Wit' (video)