TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al vanaf dat ze een klein meisje was, is Joy Mangano (Jennifer Lawrence) creatief. Altijd bedenkt ze nieuwe dingen, doet ze uitvindingen, maar die leiden nooit ergens toe.
Nu ze volwassen is, heeft Joy er nauwelijks tijd meer voor. Als ongehuwde moeder moet ze niet alleen voor haar kinderen zorgen.
Ook haar bedlegerige moeder (Virginia Madsen) en haar ex, met wie ze een goede band heeft, eisen haar aandacht op. Toch komt het tot een grote doorbraak: Joy bedenkt de Miracle Mop, een zwabber die je kunt uitwringen zonder dat je handen nat en vies worden.
Die uitvinding maakt haar van de ene op de andere dag rijk en succesvol. Joy is losjes gebaseerd op het leven van Joy Mangano.
Regisseur David O. Russell (Silver Linings Playbook, American Hustle) geeft zijn eigen draai aan het waargebeurde verhaal, voegt hier en daar iets toe. Dat levert een energieke, soms wat rommelige film op.
Jennifer Lawrence droeg tijdens de opnames van Joy pruiken om het kapsel van Joy Mangano na te bootsen. In de scène waarin ze haar haren knipt, staat Lawrence dan ook in een pruik te knippen.
Tenminste, dat was de bedoeling. Ze knipte per ongeluk ook een stukje van haar eigen haar af.
GTST Spoilers - maandag 27 t/m donderdag 30 april 2026
22:12Kijkers verdeeld over Kopen Zonder Kijken-stel met flink budget: 'Flabbergasted'
20:44Beveiliging duwt jongens live uit studio Eva Jinek: 'Zijn dit die gasten van Joling?'
16:10Deze BN'ers doen mee aan Hunted VIPS 2026
15:31Dit programma vervangt Rust en Vreugd op NPO 1