TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al vanaf dat ze een klein meisje was, is Joy Mangano (Jennifer Lawrence) creatief. Altijd bedenkt ze nieuwe dingen, doet ze uitvindingen, maar die leiden nooit ergens toe.
Nu ze volwassen is, heeft Joy er nauwelijks tijd meer voor. Als ongehuwde moeder moet ze niet alleen voor haar kinderen zorgen.
Ook haar bedlegerige moeder (Virginia Madsen) en haar ex, met wie ze een goede band heeft, eisen haar aandacht op. Toch komt het tot een grote doorbraak: Joy bedenkt de Miracle Mop, een zwabber die je kunt uitwringen zonder dat je handen nat en vies worden.
Die uitvinding maakt haar van de ene op de andere dag rijk en succesvol. Joy is losjes gebaseerd op het leven van Joy Mangano.
Regisseur David O. Russell (Silver Linings Playbook, American Hustle) geeft zijn eigen draai aan het waargebeurde verhaal, voegt hier en daar iets toe. Dat levert een energieke, soms wat rommelige film op.
Jennifer Lawrence droeg tijdens de opnames van Joy pruiken om het kapsel van Joy Mangano na te bootsen. In de scène waarin ze haar haren knipt, staat Lawrence dan ook in een pruik te knippen.
Tenminste, dat was de bedoeling. Ze knipte per ongeluk ook een stukje van haar eigen haar af.
Partnerbijdrage
Serge versus Phil in The winner takes it all
09:20Linda de Mol (61) geeft gezondheidsupdate na operatie: ‘Nog beetje krakkemikkig’
09:17Chantal Janzen genadeloos eerlijk over ‘natuurlijke’ uiterlijk: ‘Botox in m’n frons’
13:53Op deze datum zie je een nieuw seizoen van Hunted VIPS
11:10Bart uit Paradise Hotel deelt heftige update over ziekenhuisopname: 'Ik verloor mijn zicht'