TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wie af en toe een deuntje fluit zal er niet zo snel bij stilstaan, maar er bestaan hele talen die zijn gebaseerd op fluiten.
Silbo Gomero, dat wordt ‘gesproken’ op het Canarisch eiland La Gomera, is zo’n fluittaal. In de Roemeense misdaadfilm The Whistlers speelt ‘el silbo’ een belangrijke rol.
Cristi (Vlad Ivanov) eet van twee walletjes: hij is politieagent in Boekarest en informant voor de maffia. Zijn bazen uit de onderwereld willen een corrupte zakenman uit de gevangenis bevrijden.
Ter voorbereiding sturen ze Cristi naar La Gomera om Silbo Gomero te leren. Dankzij die taal kan hij over grote afstand communiceren met zijn handlangers zonder dat de politie hun boodschappen kan opvangen of ontcijferen.
Op het eiland werkt Cristi samen met femme fatale Gilda (Catrinel Marlon). Ondanks het wat ingewikkelde plot levert dat een onderhoudende film op.
De fluittaal die je in The Whistlers ziet bestaat echt. Veel mensen op La Gomera ‘spreken’ Silbo Gomero.
Eilandbewoners gebruiken de fluittaal om over grote afstanden met elkaar te communiceren. De hoge fluittonen dragen verder over de ravijnen en kloven op het eiland dan gesproken taal.
Dankzij el silbo kunnen de bewoners van La Gomera zich over afstanden tot wel vijf kilometer verstaanbaar maken.
Angela Schijf over nieuwe seizoen Flikken Maastricht: 'Kijker wordt niet teleurgesteld'
10:24Programma Olympische Winterspelen maandag 9 februari: Zo laat beginnen Femke Kok en Jutta Leerdam aan 1.000 meter
10:00Femke Kok blikt vooruit op haar Olympische Spelen: 'Probeer altijd het beste uit mezelf te halen'
09:32Wordt het straks Pauw, De Wit, Moggré EN Klamer?
09:11Estelle Cruijff in Het Waren 2 Fantastische Dagen: 'Mijn hypotheek hangt om mijn arm'