Film
Michael Fassbender zoekt als Assassin's Creed een appel
Jacob-Jan van de Groep
  ·  
In 2007 verscheen de videogame Assassin's Creed. Dat spel werd een groot succes en kreeg een hele rits aan vervolgen. In 2016 kwam er zelfs een Assassin's Creed-film.
Assassin's Creed
Die film draait om de ter dood veroordeelde Callum Lynch (Michael Fassbender). Hij denkt dat hij naar de elektrische stoel gaat voor zijn executie.
Het loopt in Assassin's Creed anders: Callum komt inderdaad op een stoel terecht, maar hij wordt niet geëxecuteerd. Hij komt bij in het laboratorium van Sophia Rikkin (Marion Cotillard).
Zij vertelt hem dat hij in het gebouw van Abstergo Industries is en dat Abstergo hem nodig heeft vanwege zijn DNA. Via een geavanceerde techniek laat Sophie Callum in de huid van zijn voorvader Aguilar kruipen,
Als Aguilar moet Callum in het Spanje van de vijftiende eeuw op zoek naar de Appel van Eden, een apparaat dat de vrije wil van de mens uit kan schakelen. Als Callum de Appel niet op tijd vindt, gaan de Tempeliers ermee aan de haal.
Michael Fassbender
Voor mensen die de Assassin's Creed-games niet kennen, is deze actiefilm bij vlagen maar moeilijk te volgen. Maar met een fiks aantal stevige actiescènes en grote acteurs als Marion Cotillard, Michael Fassbender, Charlotte Rampling en Jeremy Irons in de hoofdrollen valt er genoeg te genieten.
Tot vlak voor de opnames van de film begonnen had Michael Fassbender nog nooit een Assassin's Creed-game gespeeld. Sterker nog: voordat gameproducent Ubisoft hem castte wist hij niet eens van het bestaan ervan.
Wat je verder niet mag missen
Alle tipsLaatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 12:56RTL 4 komt met een eenmalige wintereditie van Casa di Beau
12:03Dit is de nieuwe startdatum van het AVROTROS-programma Born Winners
10:56Veertig jaar na de moord: driedelige documentaire over Kerwin Duinmeijer
10:30Tussenstand eerste kwalificatieronde Gouden Televizier-Ring 2024
10:29Catherine Keyl weet na zeven weken pijn lijden eindelijk wat haar mankeert
De tv van gisteren
Meer tv 29 novDe TV van gisteren: Boerderij van Dorst met Roxeanne Hazes en Nikkie de Jager doorslaand succes
De nieuwste reviews
Meer reviews 14 novCANAL+ komt terug naar Nederland met een nieuw streamingplatform
8 novPodcast #45: Ferry de Serie, All the Light We Cannot See, Sly (Netflix) & Fingernails (Apple TV+)
8 novDe TV van gisteren: Kijkers vol bewondering voor politie in goedbekeken Bureau Rotterdam