TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jack Stanfield weet behoorlijk veel van computers. Dat is maar goed ook: hij is verantwoordelijk voor de beveiliging van het computersysteem van een bank.
Die beveiliging is waterdicht en daar is Jack (Harrison Ford) maar wat trots op. Voor crimineel Bill Cox (Paul Bettany) is Jacks goede werk een probleem.
Cox kan de rekeningen van de bank alleen leegtrekken als hij langs de firewall komt. En daar heeft hij hulp bij nodig. Van Jack.
Maar hoe overtuig je een computerexpert om te stelen van zijn werkgever? Cox weet in Firewall wel een trucje: hij ontvoert Jacks vrouw en kinderen.
Als Jack hen levend terug wil zien, moet hij honderd miljoen dollar naar Cox' rekening doorsluizen. Daarvoor moet hij zijn eigen waterdichte beveiliging kraken.
De opnames voor de scènes in huize Stanfield vonden plaats in Lions Bay, net buiten de Canadese stad Vancouver. Op de snelweg naar die set stond iedere dag een flinke file.
Daarom bedacht Harrison Ford een snellere manier om bij het huis te komen. Hij vloog er iedere dag met een watervliegtuigje naartoe.
De producenten van Firewall gingen daarmee akkoord. Op voorwaarde dat de acteur altijd een copiloot bij zich zou hebben, voor het geval er iets mis zou gaan.
Wat speelt er achter de schermen? NTR wil niets kwijt over vertrek Stefan de Walle
09:16Grote verandering bij The Passion: bezoekers moeten voor het eerst betalen
08:52De TV van gisteren: Aanwezigheid Mark Rutte bezorgt Pauw & De Wit seizoensrecord
06:47Vanavond op TV: Flikken Rotterdam, Got talent, Jackie Brown
06:00Alles over Waar de F*ck Is Stuk seizoen 2: van de deelnemers tot de startdatum