TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De familie Flodder, met aan het hoofd de sigaren rokende en jenever stokende Ma Flodder (Nelly Frijda), krijgt als sociaal experiment een woning toegewezen in de chique villawijk Zonnedael.
Al snel maken Ma Flodder en haar gezin de buurt onveilig. Vooral Johnnie (Huub Stapel) en de tweeling Kees en Kees (René van ’t Hof en Tatjana Simic) doen van zich spreken.
Flodder is banaal, plat en grof, maar de avonturen van het gezin zijn vooral erg grappig.
Flodder werd de best bezochte Nederlandse film van de jaren 80. Bijna tweeënhalf miljoen Nederlandse bioscoopgangers hoorden Tatjana de gevleugelde zin ‘Buurman, wat doet u nu?’ uitspreken.
Regisseur Dick Maas, die ook het scenario schreef, won het Gouden Kalf voor beste regie. Door het megasucces van de film Flodder kreeg de film nog twee (mindere) vervolgen en een tv-serie die vijf seizoenen zou lopen.
De onbetwiste koningin van de talkshow is overleden. Sonja Barend werd 86 jaar
11:37Kees licht tipje van de sluier op over 'sterrencast' De Bevers-film
11:20Tom Waes zeilt voor nieuw programma naar de Noordpool
10:09Bart Schols heeft spijt van uitspraken in discussie met Soundos: 'Zeer onhandig en dom'
09:10Beau van Erven Dorens schrijft woede van zich af over exit RTL Tonight en 'uitverkorene' Renze Klamer