TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wie een computergame speelt, is altijd de hoofdpersoon. De bijfiguren in het spel zijn zogeheten NPC’s: non-playable characters, personages die de speler niet kan besturen.
Guy (Ryan Reynolds) is zo’n NPC in de populaire game Free city, maar hij is zich daar niet van bewust. Guy’s nietige leven bestaat slechts uit een loop van repeterende dagen, terugkerende handelingen en gesprekken die via een vast script verlopen – al weet Guy dat zelf niet.
Hij is gelukkig, tot hij gamer Molotovgirl (Jodie Comer) ontmoet. Hij blijkt een romantische ziel en kiest hij voor het eerst in zijn bestaan zélf. Het zorgt voor een heerlijk, hysterisch domino-effect van gebeurtenissen die de levens van zowel de gamefiguranten als de spelers en de mensen erachter zal veranderen.
Free Guy mengt verhaallijnen uit films als The Truman Show en The Matrix met de wereld van (online)computergames. Origineel is het allemaal niet, maar het plezier waarmee de film is gemaakt en de liefde voor computergames spatten van het scherm.
Ryan Reynolds haalt wederom het onderste uit de kan met zijn snelle humor. Hij speelt dit keer niet de grillige Deadpool of de cynische privébeveiliger uit The Hitman’s Bodyguard-serie, maar een bijna kinderlijk naïef figuur.
Verder is er vanzelfsprekend veel actie en special effects binnen en buiten de game. Reynolds niet de enige grappenmaker: ook Channing Tatum heeft een buitengewoon geinige rol, net als de fantastisch geklede ‘schurk’ Taika Waititi.
Voorts kun je allerhande verwijzingen naar bestaande openworldvideogames verwachten én een herwaardering voor Mariah Carey’s hit ‘Fantasy’ uit 1995.
En wie heel goed oplet kan Chris ‘Captain America’ Evans in een ultrakorte cameo voorbij zien komen.
I’ve Got the Music in Me keert terug en verhuist naar de zondagavond
12:41Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op maandag
11:35Komt er nog een nieuw seizoen van De Augurkenkoning op RTL4?
10:39B&B Vol Liefde: Hoe is het nu met? op deze dag te zien
10:07Dit is de startdatum van B&B Vol Liefde 2026
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.
