TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Los Angeles 1949. De gewetenloze, in Brooklyn geboren, maffiabaas Mickey Cohen (Sean Penn) heeft de stad in zijn greep. En niet alleen Los Angeles.
Cohen heeft een dikke vinger in de pap in de drugs- en wapenhandel, de prostitutie en de gokindustrie ten westen van Chicago. Dankzij de bescherming van zijn eigen mensen, maar ook van corrupte politieambtenaren en politici, kan Cohen zijn rijk en macht steeds verder uitbreiden.
Alleen een geheime eenheid van de LAPD, onder leiding van brigadier John O'Mara (Josh Brolin) en Jerry Wooters (Ryan Gosling) durft in Gangster Squad het gevecht met Cohen aan te gaan.
Regisseur Ruben Fleischer (Zombieland) baseerde Gangster Squad op een waargebeurd verhaal. Hij deed hier en daar wel wat aanpassingen.
In de film is het Gangster Squad van O'Mara en Wooter opgericht om Mickey Cohen achter de tralies te krijgen. In werkelijkheid richtte politiechef Parker (Nick Nolte) het team pas na Cohens arrestatie op.
Waarom? Toen Cohen de bak indraaide voor belastingontduiking, wilde Parker voorkomen dat andere gangsters zijn handel over zouden nemen.
Als de leden van het Gangster Squad doorkregen dat criminelen in LA de plaats van Cohen wilden innemen, ontvoerden ze de snoodaards. Vervolgens timmerden ze ze eens stevig in elkaar.
De smerissen stuurden de gangsters terug naar huis met een waarschuwing: als je je nog een keer in Los Angeles durft te vertonen, ga je dat niet overleven.
De streamingtip van de week: Kees Flodder op Videoland
15:24De trailer en de releasedatum van De Tatta's: De Serie seizoen 2 zijn bekend
14:47Speelschema Oranje op het WK voetbal 2026: wanneer speelt Nederland?
10:13Deze singles doen mee aan het nieuwe seizoen van Ex on the Beach: Double Dutch
10:00Yvon Jaspers verklapt: dit Boer Zoekt Vrouw-stel is te zien in Onze Boerderij: De Oogst