TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Los Angeles 1949. De gewetenloze, in Brooklyn geboren, maffiabaas Mickey Cohen (Sean Penn) heeft de stad in zijn greep. En niet alleen Los Angeles.
Cohen heeft een dikke vinger in de pap in de drugs- en wapenhandel, de prostitutie en de gokindustrie ten westen van Chicago. Dankzij de bescherming van zijn eigen mensen, maar ook van corrupte politieambtenaren en politici, kan Cohen zijn rijk en macht steeds verder uitbreiden.
Alleen een geheime eenheid van de LAPD, onder leiding van brigadier John O'Mara (Josh Brolin) en Jerry Wooters (Ryan Gosling) durft in Gangster Squad het gevecht met Cohen aan te gaan.
Regisseur Ruben Fleischer (Zombieland) baseerde Gangster Squad op een waargebeurd verhaal. Hij deed hier en daar wel wat aanpassingen.
In de film is het Gangster Squad van O'Mara en Wooter opgericht om Mickey Cohen achter de tralies te krijgen. In werkelijkheid richtte politiechef Parker (Nick Nolte) het team pas na Cohens arrestatie op.
Waarom? Toen Cohen de bak indraaide voor belastingontduiking, wilde Parker voorkomen dat andere gangsters zijn handel over zouden nemen.
Als de leden van het Gangster Squad doorkregen dat criminelen in LA de plaats van Cohen wilden innemen, ontvoerden ze de snoodaards. Vervolgens timmerden ze ze eens stevig in elkaar.
De smerissen stuurden de gangsters terug naar huis met een waarschuwing: als je je nog een keer in Los Angeles durft te vertonen, ga je dat niet overleven.
Makers van Flikken Maastricht verrassen fans met enorme plottwist
15:03Jade Kops op 19-jarige leeftijd overleden aan kanker
14:55Terwijl seizoen 12 nog moet starten, krijgt The Voice Kids al groen licht voor nog een seizoen
14:37Eddy Zoëy blikt terug op een heftige tijd door Eagle Syndroom: 'Praatte niet of nauwelijks'
13:45Laatste loodjes voor Een Huis Vol-familie Kraan