TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Callies eigenaardige vader laat haar na zijn dood een krakkemikkig plattelandshuis na. En omdat ze geen cent te makken heeft gaat de alleenstaande moeder er met haar twee kinderen wonen.
Terwijl tiener Trevor probeert indruk te maken op een leeftijdsgenootje bij het plaatselijke wegrestaurant, gaat zijn sociaal onhandige, maar briljante zusje Phoebe naar zomerschool.
Het nieuwsgierige meisje ontdekt al snel dat haar opa niet zomaar op deze afgelegen plek is gaan wonen: hij werkte aan een spookachtige heldenmissie.
Samen met haar vriendje Podcast, haar slungelige broer en haar leraar van de summerschool gaat ze een avontuur aan vol hellehonden, levende marshmallows en een antieke auto.
Deze avontuurlijke familiefilm is voor de generatie die opgroeide met Ghostbusters (1984) en Ghostbusters II (1989) een lollig feest van herkenning.
De plaats van handelen is veranderd, net als de hoofdrolspelers en de technische aanpak. Computeranimatie heeft de houtje-touwtje special effects van voorheen vervangen.
Dat heeft zowel voordelen als nadelen: die knulligheid uit de jaren 80 had ook zo z’n charme. Wat gelukkig overeind blijft is de komische ondertoon. Ook zijn er allerlei grote en kleine verwijzingen naar het oorspronkelijke avontuur.
Regisseur Jason Reitman, bekend van films zoals Up in the Air en Juno, neemt met dit vervolg het stokje over van zijn vader.
Ivan Reitman was namelijk de regisseur van de eerste twee Ghostbusters-films.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Welmoed Sijtsma maakt overstap naar RTL en krijgt eigen late night-talkshow
11:17Zijn GTST-actrices Noa, Noa en Jolijn de opvolgers van Linda, Roos en Jessica?
10:30Zo warm wordt het zaterdag in Nederland tijdens de WK-wedstrijd tegen Zweden
10:11Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op maandag
09:35Video: Flodder-actrice Lettie Ooshoek (buurvrouw Neuteboom) overleden