TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ghostbusters II speelt zich af vijf jaar na de gebeurtenissen uit de eerste film.
In de eerste film hebben de Ghostbusters New York gered van de halfgod Gozer. Daarna zijn Peter Venkman (Billy Murray), Egon Spengler (Harold Ramis), Ray Stantz (Dan Aykroyd) en Winston Zeddemore (Ernie Hudson) ieder hun eigen weg gegaan.
Na allerlei aanklachten en rechtszaken over de chaos die ze toen hebben veroorzaakt, is hun bedrijfje failliet. Ze verdienen nu de kost met lullige baantjes.
Tot oude bekende Dana Barrett (Sigourney Weaver) in Ghostbusters II contact met hen opneemt. Ze heeft weer last van spoken.
De Ghostbusters hebben al snel door wat er aan de hand is. De bosaardige geest Vigo the Carpathian heeft het op New York gemunt.
Net als in de eerste film zijn de Ghostbusters weer de enigen die The Big Apple kunnen redden.
Twee jaar na de eerste Ghostbusters-film verscheen de tekenfilmserie The real ghostbusters voor het eerst op tv. Die was zo populair – vooral bij kinderen – dat de makers het script van Ghostbusters II aanpasten om beter op de serie aan te sluiten.
Bill Murray was niet bepaald tevreden met het resultaat. De acteur vertelde aan Entertainment Weekly wat er volgens hem aan de film mankeerde:
“De mensen van de special effects namen de boel over. Daardoor zit er te veel slijm in de film en zijn de Ghostbusters zelf juist te weinig in beeld.”
Vanavond op TV: Verborgen verleden, Vrienden van Amstel Live 2026, Rango
21:42The Voice of Holland: Shelley maakt indruk met krachtig stemgeluid (video)
21:27Spanning stijgt zaterdag in The Winner Takes It All: 'Dit is keihard strijden' (video)
21:07The Voice gemist? Thijs zingt Another Love en blaast coaches omver
15:41Terugblik: Zo ging het Jennifer Hoffman af in het vorige seizoen van LOL: Last One Laughing