TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2000 kwam Unbreakable uit, een film waarin David Dunn (Bruce Willis) als enige een treinramp overleeft. Sterker nog: hij is compleet ongedeerd. Volgens Elijah Price komt dat omdat David onaantastbaar is, een soort superheld. Zestien jaar later verscheen Split, waarin Kevin Crumb (James McAvoy) 23 persoonlijkheden heeft. De 24e, Het Beest, is op komst.
Drie jaar na Split brengt regisseur M. Night Shyamalan de verhalen uit die twee films samen in Glass. Een psycholoog behandelt de mannen voor een stoornis: ze denken dat ze superhelden zijn. Tegelijkertijd probeert Price de ultieme strijd tussen goed (David) en kwaad (Het Beest) te bewerkstelligen.
Dat levert een intrigerende, maar overvolle thriller op vol verwijzingen naar superheldenfilms, ouder werk van Shyamalan en (genre)klassiekers.
De drie hoofdpersonage hebben alle drie een eigen kleurenthema in de film. Regisseur M. Night Shyamalan had daar duidelijke beredenering voor. Hij koos groen voor David Dunn omdat het psychologisch wordt geassocieerd met levengevende eigenschappen. David is de beschermer van het leven.
De kleur oker past bij The Beast door de associatie met hindoeïstisch en boeddhistisch ceremonies, zoals in een monnikengewaad. Shyamalan ziet The Beast als een predikant die ‘gebroken mensen' wil redden.
Ten slotte koos hij paars voor Mr. Glass omdat die kleur wordt geassocieerd met koninklijke, majestueuze kwaliteiten. Elijah ziet zichzelf als belangrijk. Als een hoofdpersoon van stripboeken.
Zon, liefde en chaos: Ex on the Beach: Double Dutch is terug van weggeweest
20:17Antoin Peeters verklaart lange afwezigheid: 'Ik heb een hypofysetumor'
14:27De Bondgenoten start donderdag op een ander tijdstip en dit is waarom
13:44Video: Teunie de Brouwer over spannende cliffhanger Gooische Vrouwen
13:13Videoland deelt indrukwekkende trailer van documentaire Suzan & Freek