TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Door de tegenvallende recettes van Licence to Kill in 1989 leek het er destijds even op dat het doek zou vallen voor James Bond. Zo ver kwam het niet, maar het duurde wel tot 1995 voor 007 weer in de bioscoop te zien was.
Pierce Brosnan nam het stokje over van Timothy Dalton. In GoldenEye is hij voor het eerst te zien als de martini’s drinkende en rokkenjagende geheim agent. MI6 stuurt hem eropuit om de verdwenen activeringscodes van het wapensysteem GoldenEye terug te halen. Omdat er aanwijzingen zijn dat een Russische generaal die codes in handen heeft, gaat 007 naar Rusland.
Daar krijgt hij te maken met een vijand die hem steeds een stap voor is én met de even verleidelijke als dodelijke dijen van huurmoordenaar Xenia Onatopp (Famke Janssen).
Famke Janssen liep al een tijdje rond in Amerika voor ze haar doorbraak als actrice beleefde. Als fotomodel werkte ze veel in New York. Na haar acteerdoorbraak als Bondgirl in GoldenEye werkte ze met grote namen samen. Zo stond ze tegenover acteergrootheden Ian McKellen en Patrick Stewart in de X-Men-films en speelde ze in de Taken-trilogie de vrouw van Liam Neeson.
Ook privé ging Janssen met beroemdheden om. Ze had een relatie met Ben Affleck. Die was geen lang leven beschoren: Famke Janssen dumpte de acteur omdat ze hem te saai vond.
GoldenEye is op dinsdag 3 december 2024 om 20:25 uur te zien op RTL 7.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
De Bondgenoten weten het zeker: Nederland gaat winnen
14:25Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie