TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ooit was Tom Selznick (Elijah Wood) een veelbelovend concertpianist. Omdat hij te veel last had van plankenkoorts is zijn carrière nooit echt van de grond gekomen.
Tot nu. Tom heeft vijf jaar niet gespeeld, maar in Grand Piano maakt hij zijn comeback.
Hij is op van de zenuwen. Selznick speelt vanavond op de vleugel van zijn overleden mentor.
Hij wil het instrument, en de man, eer aandoen. Tom zweet dus al peentjes voor hij goed en wel achter de piano zit.
Als hij met trillende handen zijn bladmuziek openslaat om te beginnen met spelen, ziet Tom dat er een tekst op is geschreven: "Als je ook maar één verkeerde noot speelt, ga je eraan."
Er staat dus nogal wat op het spel voor Tom. Al vrij snel merkt hij dat het ook geen zin heeft om in de pauze hulp in te roepen. Als Tom dat doet, moet zijn vrouw eraan geloven.
Elijah Wood nam pianolessen om zijn rol in Grand Piano goed te kunnen spelen. Voor hij naar Barcelona vertrok voor de opnames werkte hij drie weken met een pianoleraar.
Dat viel hem nog behoorlijk tegen. Wood vond het vooral moeilijk om tegelijkertijd piano te spelen en zijn dialogen uit te spreken.
Paul Haenen over 50 jaar Bert & Ernie: 'Gaat over vriendschap en warmte' (video)
21:53Video: zo ging Nisha Tara (B&B Vol Liefde) undercover op bezoek bij Lieske
16:01De streamingtip van de week: Onvervalste romantiek in The Love Hypothesis
15:15Zo maak je kans op de laatste tickets voor het Gouden Televizier-Ring Gala 2026
14:48Wilfred Genee presenteert het klusprogramma Twee Linkerhanden