TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ooit was Tom Selznick (Elijah Wood) een veelbelovend concertpianist. Omdat hij te veel last had van plankenkoorts is zijn carrière nooit echt van de grond gekomen.
Tot nu. Tom heeft vijf jaar niet gespeeld, maar in Grand Piano maakt hij zijn comeback.
Hij is op van de zenuwen. Selznick speelt vanavond op de vleugel van zijn overleden mentor.
Hij wil het instrument, en de man, eer aandoen. Tom zweet dus al peentjes voor hij goed en wel achter de piano zit.
Als hij met trillende handen zijn bladmuziek openslaat om te beginnen met spelen, ziet Tom dat er een tekst op is geschreven: "Als je ook maar één verkeerde noot speelt, ga je eraan."
Er staat dus nogal wat op het spel voor Tom. Al vrij snel merkt hij dat het ook geen zin heeft om in de pauze hulp in te roepen. Als Tom dat doet, moet zijn vrouw eraan geloven.
Elijah Wood nam pianolessen om zijn rol in Grand Piano goed te kunnen spelen. Voor hij naar Barcelona vertrok voor de opnames werkte hij drie weken met een pianoleraar.
Dat viel hem nog behoorlijk tegen. Wood vond het vooral moeilijk om tegelijkertijd piano te spelen en zijn dialogen uit te spreken.
Johan Derksen prijst Gordon: 'Hij heeft nu doorzettingsvermogen getoond'
12:37Chris Zegers terug met reisprogramma, maar niet op tv
12:24We Zijn er Bijna!-presentatrice Marlijn Weerdenburg geveld door infectie
10:26Dit programma neemt binnenkort de plaats in van Strijders op NPO 1
10:00Anniko van Santen blijkt dol op dit tv-genre: 'Soms zit ik hoofdschuddend op de bank'