TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Regisseur Peter Farrelly werd bekend om de platte komedies die hij samen met zijn broer Bobby maakte. Met Green Book, de eerste speelfilm die hij zonder zijn broer regisseert, laat Farrelly een heel andere kant van zichzelf zien.
De film vertelt het waargebeurde verhaal van Tony Lip (Viggo Mortensen). In 1962 heeft de voormalige uitsmijter een nieuw klusje: hij gaat aan de slag voor concertpianist Don Shirley (Mahershala Ali).
Shirley gaat binnenkort op tournee door de zuidelijke staten van Amerika. Omdat hij daar als Afro-Amerikaan niet veilig is, heeft hij een chauffeur en bodyguard nodig.
Aanvankelijk moet de racistische Tony niets van zijn baas hebben, en dat gevoel is wederzijds. Hoe meer tijd de twee samen doorbrengen, hoe meer ze zien dat de grote verschillen tussen hen een vriendschap niet in de weg hoeven te staan.
Dat levert een aanstekelijke feelgoodfilm op, waarin beide hoofdrolspelers zich van hun beste kant laten zien. Niet voor niets won Green Book de Oscar voor beste film.
Het script van Green Book is geschreven door iemand die het verhaal uit de eerste hand kent: scenarioschrijver Nick Vallelonga is de zoon van Tony Lip.
Om zich voor te bereiden op zijn rol ging Viggo Mortensen bij Vallelonga’s familie op bezoek. Die ontmoeting liep uit op een familiediner dat zes uur duurde.
De acteur had het daar zwaar mee: “Ik ging er bijna aan kapot, omdat ik nog niet was begonnen met aankomen voor de rol. Mijn maag was nog helemaal niet gewend aan zo veel eten.”
Tony Lip had na zijn werk als chauffeur en bodyguard ook nog een acteercarrière. Hij speelde Carmine Lupertazzi in de serie The Sopranos.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: weet Leonie ter Braak RTL Tonight uit het slop te trekken?
06:47Vanavond op TV: Jesse's strijd, De Hanslers: Van de piste naar de playa, Wanted
06:00Advent dag 15 | Maak kans op de driedelige boekenset Alle Songs van het Songfestival
11:41Video: Martin Morero betovert Winterparadijs
11:14Video: Tommy van Lent reageert op geruchten rondom terugkeer in GTST