TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Amerikaanse president George W. Bush, de Britse premier Tony Blair en hun bondgenoten hebben hard moeten werken om internationale medewerking te vinden voor hun missie in Irak. Alleen het afzetten van dictator Saddam Hoessein is voor veel regeringen niet voldoende.
Pas als Bush en Blair aannemelijk weten te maken dat Irak beschikt over massavernietigingswapens, gaat de internationale gemeenschap akkoord met de operatie. Onder protest, dat wel.
In de oorlogsthriller Green Zone krijgt de legereenheid van Roy Miller (Matt Damon) de opdracht deze massavernietigingswapens op te sporen. Dat blijkt makkelijker gezegd dan gedaan.
Sterker nog, de wapens in kwestie zijn nergens te bekennen. Bestaan ze überhaupt wel?
Als Miller en zijn mannen voor de zoveelste keer van een koude kermis thuiskomen, kaart hij dit aan bij zijn superieuren. Een groot deel van de informatie waarmee hij werkt is onjuist en komt van anonieme bronnen.
Regisseur Paul Greengrass wilde voor Green Zone graag Matt Damon hebben. Het was niet de eerste keer dat de acteur en de regisseur samenwerkten: in The Bourne Supremacy en The Bourne Ultimatum deden Greengrass en Damon dat ook al.
De legereenheid van Roy Miller bestaat voor het grootste deel uit echte militairen die in Irak en Afghanistan hebben gediend. Voor Matt Damon was dat het moeilijkste aan zijn rol: dat hij als acteur orders moest geven aan echte soldaten.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
De TV van gisteren: kijkers genieten van de mooie locaties én van Quinty Trustfull in Het Perfecte Plaatje op Reis
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Vera, A Knight's Tale
20:54Marieke Elsinga maakt dit najaar comeback bij RTL Boulevard
16:06André Rieu opnieuw op Vrijthof maar wat als Nederland dan een WK-wedstrijd speelt?