TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Films over het maken van films werken het beste als de liefde voor het medium erin terug te zien is.
Bij Hail, Caesar! zit dat wel snor: regisseurs Joel en Ethan Coen hebben hun film helemaal volgepropt met liefde voor cinema.
Cinefielen kunnen hun hart ophalen bij verwijzingen naar klassieke westerns, epische films over de Romeinen en de groots opgezette musicals van de jaren 50, een tijd die bekendstaat als de golden age van Hollywood. Het verhaal is daarbij bijzaak, maar dat hindert niet omdat de acteurs er zichtbaar lol in hebben.
Eddie Mannix (Josh Brolin), probleemoplosser bij een grote filmstudio, krijgt het flink voor de kiezen. Hij moet een ontvoerde filmster (George Clooney) opsporen zonder dat pers en publiek doorhebben wat er aan de hand is.
Hoewel het verhaal van Hail, Caesar! niet op waarheid berust, heeft Eddie Mannix wel echt bestaan. Hij stond bekend als E.J. Mannix en werkte als producer en 'fixer' voor filmstudio MGM.
Mannix overleed in 1963. Robert Taylor en James Stewart, destijds twee van de bekendste acteurs van Hollywood, droegen bij de uitvaart zijn kist.
Video: Teunie de Brouwer over spannende cliffhanger Gooische Vrouwen
13:13Videoland deelt indrukwekkende trailer van documentaire Suzan & Freek
12:11Video: Jacobien uit Daar Gaan Ze Weer deelt slecht nieuws, 'Ik ben gecanceld'
12:05Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op maandag
10:37Gerard Joling samen met Jutta Leerdam te zien in nieuwe seizoen Casa di Beau