TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De oorlog in Irak is een gevoelig onderwerp in de Verenigde Staten. Regisseur Paul Haggis liep al langer rond met een waargebeurd verhaal over de nasleep van de missie in Irak, maar kon dit pas verfilmen nadat hij in 2004 een Oscar won voor Crash.
De prijs opende voor Haggis meer deuren die vroeger gesloten bleven. Toch duurde het alsnog drie jaar voor hij aan de slag kon met In the Valley of Elah.
Hoofdpersoon is Hank Deerfield (Tommy Lee Jones), een voormalig militair politieagent. Hij wordt gebeld omdat zijn zoon Mike – ook een militair – na het weekend niet is teruggekeerd op de basis.
Vrij bizar nieuws, want Hank was er niet eens van op de hoogte dat Mike (Jonathan Tucker) al terug was uit Irak. Waarom had hij hem dit niet verteld? En wat is er nu met hem gebeurd?
Tommy Lee Jones is met zijn karakteristieke, gegroefde gezicht uitermate geschikt voor de rol van de ondanks zijn pensioen nog steeds extreem gedisciplineerde Hank. Niet voor niets kreeg hij voor zijn rol een Oscarnominatie.
Oorspronkelijk zou die rol trouwens naar een andere oude rot gaan: Clint Eastwood zou Hank spelen. Toen hij uiteindelijk toch bedankte voor de rol, raadde Eastwood regisseur Paul Haggis aan om zijn goede vriend Tommy Lee Jones te casten.
Dit is waarom er op 8 oktober geen aflevering van De Slimste Mens te zien is
13:10Koopt deze BN'er het huis van de Meilandjes in Italië?
12:20Nieuw programma voor Herman van der Zandt: Taalmeesters
10:43Slecht nieuws voor Tijd voor MAX-fans: Martine van Os stopt 'binnenkort'
10:28Dirk uit Married at First Sight 2024 duikt op in nieuw datingprogramma